Четвер, 29 Лютого, 2024
Події

Американська розвідка вважає, що український Boeing був збитий іранською ракетою

Видання CBS з посиланням на джерела в американській розвідці інформує, що український Boeing був збитий іранськими ракетами.

Це сталося, швидше за все, помилково. Американська розвідка вловила сигнали вмикання радара, і супутник виявив інфрачервоні спалахи двох запусків ракет, ймовірно, SA-15. Одразу після цього зафіксовано ще один інфрачервоний спалах – вибух лайнера.

Про те, що український літак був вражений зенітною ракетною системою, пише також Newsweek з посиланням на три джерела – представника Пентагону, високопоставленого співробітник розвідки США і співробітника іракської розвідки.

Boeing 737-800 рейсу 752, який прямував з міжнародного аеропорту Тегерана до київського «Борисполя», припинив передачу даних всього через кілька хвилин після зльоту і невдовзі після того, як Іран запустив ракети по американських військових базах в сусідньому Іраку. Передбачається, що літак був вражений створеною в Росії ракетно-повітряною системою Tor-M1, відомою в НАТО як Gauntlet. Про це три чиновники повідомили Newsweek анонімно.

За оцінками Пентагону, інцидент був випадковим.

Залишити відповідь