Середа, 28 Липня, 2021
novyny.org@gmail.com
Економіка

Україна готова брати повноцінну участь у системі закупівель НАТО

Україна активізувала зусилля з метою приєднання до послуг та партнерств Агенції НАТО з підтримки і постачання.

Про це повідомляє пресслужба Віце-прем’єр-міністра України.

Про це йшлося 14-15 січня у штаб-квартирі Альянсу у Брюсселі на зустрічах із керівництвом НАТО української делегації на чолі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитром Кулебою.

“Система закупівель Агенції НАТО з підтримки і постачання — це своєрідний натівський ProZorro. Участь України у цій системі зробить сильнішою і Україну, і НАТО. Це вписується в логіку дій Уряду із створення нових можливостей для українських експортерів”, – цитує Кулебу служба віцепрем’єр-міністра.

“По суті, йдеться про євроатлантичну інтеграцію української оборонної промисловості”, – каже він.

Урядовець пояснив, що таким чином Україна зможе повноцінно інтегруватися у систему закупівель Альянсу. Крім того, українські виробники зможуть брати участь у тендерах НАТО та продавати свою продукцію іноземним замовникам, а також наближатися до стандартів Альянсу.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді звернулася до високопосадовців Альянсу з проханням відрядити до України спеціалістів для проведення консультацій з користування системою закупівель, яку використовує NSPA.

“Ми плануємо провести у лютому-березні 2020 року семінар з представниками української оборонної промисловості щодо порядку безкоштовної реєстрації українських підприємств в електронному каталозі NSPA для виробників оборонної продукції”, – пояснила Панаіотіді.

Заступник міністра зазначила, що нині комплексна трансформація та масштабні реформи оборонно-промислового комплексу України відкривають нові можливості для виробників. Вона також запропонувала організувати виставку можливостей та досягнень окремих підприємств оборонної промисловості України в штаб-квартирі НАТО у 2020 році.

“Такий захід, з одного боку, сприятиме підвищенню рівня поінформованості спільноти НАТО про потенціал оборонно-промислового комплексу України, з іншого – збільшить шанси залучення вітчизняних підприємств до виконання контрактів для потреб Альянсу”, – додала Панаіотіді.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.