Неділя, 6 Липня, 2025
Суспільство

Очільниця ДБР Венедіктова хоче скасувати амністію для учасників Революції Гідності

Т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова вважає ,  що закон про недопущення переслідування і покарання учасників Революції Гідності у 2014-2015 роках заважає справедливому розслідуванню вбивств на Майдані.

Про це вона розповіла в інтерв’ю виданню LB.ua.

За її словами, дія цього закону суперечить Кримінально-процесуальному кодексу.

 “Було вбито 78 мітингувальників і 13 міліціонерів. З точки зору справедливості, ми повинні пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ. Якщо накази були злочинними, потрібно притягнути до відповідальності тих, хто їх віддавав”,- зазначила Венедіктова .

Глава відомства вважає, що цей закон потрібно скасувати, якщо хочуть справедливого і чесного розслідування.

 “Крім того, ми розробили законопроєкт про заочне засудження, який був надісланий всім главам фракцій і Денису Монастирському (голова комітету з питань правоохоронної діяльності. – Ред.). Дуже сподіваємося, що депутати його підтримають. Оскільки далі ми не можемо рухатися. Я розумію, що цю ініціативу не підтримає широке коло осіб, оскільки заочне засудження стосуватиметься всіх. Але без цього, повторюся, рухатися далі неможливо”, – сказала Венедіктова.

Пізніше на сторінці ДРБ у Facebook було опубліковане звернення Венедіктової, у якому вона розповіла про те, що бюро ініціювало зміни до законодавства, які, на її думку, допоможуть притягти до відповідальності винних у справах Майдану. Що саме збираються змінювати, глава ДБР не уточнила.

Звернення т.в.о. Директора ДБР Ірини Венедіктової щодо ходу розслідування "справ Майдану"

Звернення т.в.о. Директора ДБР Ірини Венедіктової щодо ходу розслідування "справ Майдану"Шоста річниця Майдану. Лунають гучні заяви, гасла, традиційні обіцянки.Перші смерті: Нігоян, Сеник, Жизневський – ми до сих пір не знаємо, хто винен в цих смертях. 2,5 тисячі постраждалих осіб, 78 загиблих цивільних громадян України, 13 загиблих правоохоронців. 14 тисяч томів справ кримінальних проваджень – всі ми хочемо знати правду, всі ми прагнемо справедливості.Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які якраз і дозволять притягнути всіх винних осіб до відповідальності. В тому числі тих, хто зараз переховується за кордоном.Ми все робимо для того, щоб ті задачі, які стоять перед правоохоронними органами з розслідування справ, повязаних з цими для всіх нас болючими подіями 2013-2014 років, були доведені до логічного і справедливого завершення.Слава Україні!

Опубліковано Державне бюро розслідувань Середа, 19 лютого 2020 р.

Залишити відповідь