Під час війни повірка лічильників для більшості споживачів буде не на часі. Багато людей були вимушені полишити свої домівки, та навіть у тих містах, де немає активних бойових дій, не всі абоненти мають можливість виконати цю процедуру, пише Вечірній Київ.
Тому законодавством передбачено, що під час воєнного стану повірку можна не робити. Якщо термін повірки закінчився під час воєнного стану або протягом місяця після його припинення, ваше попереднє повірочне свідоцтво залишається чинним ще три місяці після скасування воєнного стану. В цей час лічильники не знімаються з обліку, і їхні показники будуть і надалі враховуватись для проведення нарахувань. Це визначено постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2022 року №412 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану».
Але в постанові жодним чином не йдеться про те, що під час воєнного стану повірку робити заборонено, тож наразі Київводоканал продовжує надавати послуги з заміни та повірки лічильників.
Повідомлення, які ви можете отримати від Київводоканалу з приводу закінчення міжповірочного інтервалу вашого лічильника, є рекомендацією, а не вимогою. Рано чи пізно воєнний стан закінчиться, і постанова втратить чинність. Очевидно, що тоді багатьом споживачам одночасно знадобиться повірити прилади обліку, що призведе до різкого збільшення заявок та великих черг.
Тих споживачів, хто має можливість, закликають зробити повірку вчасно. Для цього ви можете обрати будь-яке підприємство, що має відповідну ліцензію на діяльність з повірки квартирних приладів обліку води, або скористатися сервісом Київводоканалу.
Замовити у нас будь-яку послугу щодо повірки лічильників (демонтаж, подання на повірку, монтаж, транспортування, опломбування) можна за телефоном (044) 202-02-02.
Як зазначили у Київводоканалі, зазвичай повірка засобів обліку води триває 2-4 тижні.
Міжповірочний інтервал для більшості водолічильників становить 4 роки відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Для нових лічильників ви можете легко визначити дату повірки, додавши 4 роки до дати виробництва лічильника, що вказана в технічному паспорті приладу. Зверніть увагу, що 4 роки треба відраховувати саме від цієї дати, а не від дати встановлення лічильника.
Якщо ваш лічильник вже проходив періодичну повірку, її дату ви можете подивитись у виданому вам свідоцтві. Зберігаючи ці документи, ви завжди зможете розрахувати наступну дату повірки.
Нагадаємо, у липні відключили кілька бюветів в Оболонському районі. Причина — багато людей залишили під час війни свої домівки, тож значно зменшилася кількість користувачів. У результаті забір води став занадто малим, що призводить до постійного забруднення свердловини.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»