Середа, 7 Грудня, 2022
Боротьба в тилу

В Україні поліцейські виявляють диверсантів за допомогою штучного інтелекту

Характер дій в Україні російських диверсійно-розвідувальних груп змінюється. Про це перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін повідомив “Укрінформу” в інтерв’ю, опублікованому 17 липня, пише Гордон.

“З розвитком цієї військової кампанії змінювався характер дій диверсійно-розвідувальних груп. На початках ми всі пам`ятаємо бій, який наші захисники дали диверсійно-розвідувальній групі в районі [столичної станції] метро “Берестейська”, ми пам`ятаємо спроби вчинення терористичних актів у Києві, ми бачили диверсантів, які вилазили з каналізаційних люків”, – сказав він.

За словами заступника глави МВС, головним помічником поліції стало “цивільне населення, яке виявляло і пильність, і небайдужість. “.

“З перших днів війни на наші гарячі лінії ми отримали понад 3 млн дзвінків, які свідчили про ті чи інші підозрілі дії, і завдяки яким ми виявили тих чи інших осіб, які виявилися чужинцями. Здебільшого вони поселилися у квартири за декілька тижнів чи за місяць до початку широкомасштабної агресії, поводили себе нетипово, говорили з відповідним акцентом, розпитували шляхи тощо”, – пояснив Єнін.

Він розповів, що правоохоронці потім “виявляли велику кількість і міток, і маршрути, нанесені люмінесцентною фарбою, які вели до урядового кварталу”.

“Очевидно, що росіяни розраховували взяти Київ наскоком, вчинити ту чи іншу терористичну акцію десь в серці Києва. Сьогодні більше ми стикаємося з пособниками ворога, які коригують вогонь, які інформують про пересування військової техніки чи підрозділів Збройних сил, і встановлювати таких диверсантів допомагають і блокпости, і комендантська година і навіть, скажімо так, інструменти штучного інтелекту, які мають на своїх планшетах наші поліцейські”, – зазначив Єнін.

За його даними, Україна має “величезну фотобазу осіб, які в той чи інший спосіб пов`язані з росією і окупацією, з незаконними збройними формуваннями “ЛДНР”, і все це дає свої плоди”.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.