П’ятниця, 26 Травня, 2023
В окупаціїУкраїна

рф готує «референдум» із приєднання захоплених регіонів України — СБУ

Служба безпеки задокументувала, що росія розпочала активну фазу підготовки псевдореферендуму з незаконного «приєднання» тимчасово окупованих територій сходу нашої держави.

Про це повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Як свідчить масив інформації, зібраний співробітниками української спецслужби, для проведення так званого «волевиявлення» ворог планує використати проросійську організацію «донецька республіка».

Раніше вона діяла лише на території терористичної організації «днр», але зараз її географію розширяють. Відповідно, ворог планує і зміну назви. Найбільш ймовірний варіант, який оберуть загарбники – «большая россия».

За інформацією СБУ, в складі цього утворення уже активно діє понад 1 000 «активістів», які щодня проводять зустрічі з населенням тимчасово окупованих територій. Серед них – агітатори, блогери та «дружинники», які співпрацюють з загарбниками.

Фактично вони вербують людей, закликаючи їх приєднатися до організації. Вони охопили уже понад 200 тис. місцевого населення.

Кремлівські куратори планують задіяти підконтрольні медіа-ресурси, щоб охопити своєю пропагандою про фейкові заходи понад 50 млн глядачів з росії та сходу України.

Крім того, загарбники планують перекинути до регіону більш як 1 тис. російських «експертів» і «добровольців» для розхитування внутрішньої обстановки на свою користь.

За даними СБУ, вони мають організовувати незаконні масові зібрання, поширювати агітацію на підтримку псевдореферендуму і облаштовувати «виборчкоми». В подальшому планують підготувати звернення нібито від місцевих жителів до керівництва окупаційної адміністрації щодо «приєднання» Донеччини до рф. У розпорядженні СБУ вже є декілька таких документів, які вдалося перехопити.

Дехтяренко повідомив, що для посилення «електоральної підтримки» загарбники пропонують продуктові набори, стартові пакети російських мобільних операторів і пропагандистські газети. Наразі вони вже друкуються на території «днр» накладом понад 250 тис. екземплярів.

Крім того, для поширення сепаратистських ідей ворог планує створити розгалужену мережу так званих «активістів» у Херсонській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській областях – щоб за потреби «розгорнути» масштабну підривну діяльність.

Наразі Служба безпеки встановила особи і місцезнаходження організаторів та виконавців цих злочинів. Тривають комплексні дії для їх притягнення до відповідальності.

Заходи з викриття і документування правопорушень проводили кіберфахівці СБУ Донецької та Луганської областей.

Як повідомлялось, в тимчасово захоплених Мелітополі та Бердянську Запорізької області розпочався пошук колаборантів, які створюватимуть масовку в акціях підтримки референдуму.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.