Понеділок, 3 Жовтня, 2022
ВійнаНа росіїСвітУкраїна

рф контрабандою вивозить золото з Судану, щоб підтримувати війну в Україні – CNN

росія контрабандою вивозить золото із Судану, щоб підтримати військові зусилля диктатора путіна в Україні, передає Укрінформ.

За кілька днів після повномасштабного вторгнення рф в Україну з Судану вилетів російський вантажний літак. У документах літака було зазначено, що він завантажений печивом.

“Судан експортує печиво рідко, або взагалі ніколи”, – зазначили у CNN.

Як розповіли розслідувачам джерела, у вантажному відсіку літака знаходилися різнокольорові коробки з печивом, під якими стояли дерев’яні ящики із майже тонною золота.

Колишні та нинішні офіційні особи США повідомили CNN, що росія активно підтримала військовий переворот у Судані у 2021 році, внаслідок якого було повалено перехідний цивільний уряд.

“Ми давно знаємо, що росія експлуатує природні ресурси Судану, – сказав CNN один із колишніх американських чиновників, знайомих із цим питанням. – Щоб зберегти доступ до цих ресурсів, росія заохочувала військовий переворот”.

Забезпечує цю “послугу за послугу” між Москвою та військовою хунтою Судану російський олігарх, засновник ПВК Вагнера євген пригожин. Компанія пригожина Meroe Gold у Судані видобуває золото, постачає зброю та навчає армію країни та воєнізовані формування, з’ясувала CNN.

Операції з вивезення золота здійснювалися військовими літаками через Сирію, пише CNN. Літаки прибували з сирійського портового міста Латакія, де росія має велику авіабазу. Суданські правоохоронні органи перехопили щонайменше 16 таких рейсів минулого року. У деяких випадках золото перевозилося в коробках, де згори для маскування лежало печиво.

Зазначається, що росія розпочала контрабанду золота з Судану у 2014 році після того, як її вторгнення до Криму спричинило західні санкції.

“Постачання золота виявилися ефективним способом накопичення та переміщення багатства, поповнення російської державної скарбниці та обходу міжнародних систем фінансового моніторингу”, – йдеться у розслідуванні.

Більшість інсайдерських джерел CNN стверджують, що близько 90% золота, що видобувається в Судані, вивозиться контрабандою – тобто приблизно $13,4 млрд.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.