Вівторок, 30 Травня, 2023
В окупаціїРозслідування

Через переслідування рф в окупованому Криму за ґратами щонайменше 127 українців – Офіс Омбудсмена

Щонайменше 127 українців перебувають у місцях позбавлення волі через політичне переслідування в окупованому Криму, серед них – представники корінних народів Криму.

Про це йдеться у заяві Офісу Омбудсмена України до Міжнародного дня корінних народів світу, передає BlackSeaNews.

Цитата

«За даними Кримської правозахисної групи, щонайменше 127 громадян України перебувають у місцях позбавлення волі в рамках політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування в Криму, серед них – представники корінних народів Криму», – інформує Офіс Омбудсмена.

Деталі

Повідомляється, що з початком тимчасової окупації Кримського півострова російською федерацією в 2014 році, тисячі наших співвітчизників – кримських татар і етнічних українців через безпосередню загрозу їхньому життю мусили покинути рідні домівки.

“Усі ці роки російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного зникнення кримських татар”, – зазначили в Офісі Омбудсмена.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець закликав міжнародну спільноту долучитися до захисту прав корінних народів України, а особливо їх представників, що залишилися на території тимчасово окупованого Криму та зазнають утисків від окупаційної влади.

Доповнення

В Україні набув чинності закон про корінні народи, критикований рф.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.