Понеділок, 26 Вересня, 2022
АналітикаСвіт

Якщо Росія відключить газ, Німеччина залишиться без палива через 2 місяці – Bloomberg

Якщо Росія повністю припинить постачання газу до Європи, Німеччині вистачить палива менше ніж на три місяці. Дефіцит газу утворюється навіть якщо сховища буде заповнені на 95% (зараз – на 77%). У зв’язку з цим влада країни вживає екстрених заходів щодо економії блакитного палива.

Про це заявив президент Федерального мережевого агентства Німеччини Клаус Мюллер. Він упевнений, що якщо Росія припинить постачання, забезпечувати опалення, енергопостачання та роботу промисловості Німеччини газом буде можливим лише протягом 1,5-2 місяців, передає OBOZREVATEL.

Тому уряд Німеччини закликав знизити споживання газу, а також запровадив податок на його використання. Передбачається, що такі заходи стимулюють споживачів перейти на альтернативні види палива.

“Ми заповнюємо сховища [газу] швидше, ніж раніше. Але це не ознака того, що можна розслабитися. Навпаки, це слід сприймати як поштовх. Я не можу обіцяти, що всі сховища в Німеччині будуть заповнені на 95% у листопаді, навіть за хороших умовах попиту та пропозиції”, – сказав Мюллер.

Постачання російського газу через “Північний потік-1” становлять лише близько 20% пропускної спроможності “труби”. Влада Німеччини вважає це ознакою того, що Росія може зупинити експорт до Німеччини “у будь-який час”.

Для згладжування кризи Німеччина почала купувати більше зрідженого газу. Також переглядають план поетапного виведення із роботи ядерних реакторів. Виробництво електрики на АЕС допоможе країні заощадити 3% блакитного палива.

При цьому Росія вже поступилася Норвегії місцем головного постачальника газу до Німеччини. Раніше Норвегія постачала близько п’ятої частини газу для Німеччини, але цього року її частка наблизилася до 30%.

Як повідомляв OBOZREVATEL, російський “Газпром” опублікував прогноз, згідно з яким ціни на газ у Європі взимку злетять до історичної позначки 4 тис. доларів за тисячу кубометрів. “Газовий” заробіток РФ зараз забезпечують саме високі ціни на енергоресурси, тому “Газпром” за допомогою скорочення експорту досягає ще більшого їхнього зростання.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.