Вівторок, 30 Травня, 2023
ВажливеПолітикаСвіт

Лідер Польської селянської партії про заборону видачі віз для росіян: Я вважаю, що це необхідно

Польща продовжує роботу над концепцією, яка дозволить відмовляти громадянам Росії у видачі віз

Чехія, яка зараз головує в ЄС, оголосила два тижні тому, що заборона на видачу віз для всіх громадян Росії може доповнити санкції ЄС проти Москви, але в Берліні з цим не погоджуються. За словами канцлера Німеччини Олафа Шольца, вторгнення в Україну «це не війна російського народу, це війна Путіна», передає Польське радіо.

Речник PiS Радослав Фоґель заявив в інтерв’ю Польському агентству преси (PAP), що необхідно створити коаліцію держав, яка б вимагала заборони на видачу віз для росіян на рівні Європейського Союзу.

Владислав Косіняк-Камиш, відповідаючи на запитання PAP про пропозицію заборонити видачу віз для росіян, сказав: «Я вважаю, що це необхідно, що сьогодні це відповідальність не лише тих, хто керує, але й тих, хто не проти». «Я розумію, що колективна відповідальність ніколи не повинна бути застосована, але певні сигнали і санкції повинні стосуватися кожного, інакше це нечітко і неповно», – оцінив лідер Польської селянської партії (PSL).

Заступник глави МЗС Пьотр Вавжик 14 серпня в інтерв’ю PAP повідомив, що Польща працює над концепцією, яка дозволить відмовляти громадянам Росії у видачі віз. Подібне рішення в контексті заборони на видачу туристичних віз для росіян прийняли Фінляндія, Естонія, Латвія та Данія.

Польща вже кілька місяців не видає туристичні візи громадянам Російської Федерації. Нині їх отримують лише росіяни, які через роботу змушені перетинати польсько-російський кордон, у тому числі водії вантажівок, дипломати, а також особи з Картою поляка і члени сімей громадян Польщі та інших країн ЄС.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.