Вівторок, 30 Травня, 2023
АвторськеБлогСвітЦікаве

На чолі Ватикану опинилась людина Кремля?

Про “невинних”, або Це буде посильніше, ніж “руський телевізор”

Католи́цька Це́рква (лат. Ecclesia Catholica) — найбільша християнська церква, станом на 2018 рік — приблизно 1,3 мільярда охрещених католиків у всьому світі. На території України іноді вживається назва Ри́мська Католи́цька Це́рква (лат. Ecclesia Catholica Romana). Церква складається з 24-х церков “sui iuris”, тобто автономних церков “свого права”, передає  OBOZREVATEL.

Але чому на чолі цієї організації, справді глобального масштабу, опинилася банальна “людина Кремля”…? Це питання досить риторичне. Принаймні, за якесь “боже проведіння” у цьому сенсі, мову вести не варто. Скоріше, варто згадати ДАВНІ та досить ПЛОДОТВОРНІ фінансові шашні Ватикану із, скажімо так, не зовсім доброчесними організаціями з італійського кримінального світу та й взагалі, не тільки, власне, італійського. Думаю, саме у тій “сфері” можна пошукати “кінці” нинішніх “дивних висловлювань” голови Ватикану…

Однак, чому таке визначення “спливло на інформаційну поверхню”, чому воно стало можливим?

Також, за банальною причиною. Нинішній “опікувач престолу святого Петра” зовсім не слідкує за тим, що виголошує публічно (або робить вигляд, що не розуміє підтексту всіх наслідків своїх заяв). А головне – як воно виглядає у нинішньому об’єктивному геополітичному контексті, втім саме так діють й “давні партнери” зі Сходу тої організації, яку він очолює…

Але насправді я дуже далекий від думки про те, що нинішній “папа” робить це несвідомо, або не розуміючи наслідків свого публічного базікання на “актуальні теми сьогодення”, прикидаючись “святим” дурником. Ще й як розуміє, але все одно робить це із затятою впертістю. Звідки таке наполегливе бажання нести х**ню…?

Скоріш за все, причини цього полягають, скажімо так, у дещо специфічному характері його зв’язку із не менш специфічними кремлівськими конторами. І тут можливі зразу 2 варіанту, чи їх своєрідне поєднання:

– або рівень “взаємодії” між Святим Престолом у Римі та, цими “структурами” Кремля настільки тісний, що Ватікан просто “не може відмовити своїм східним парнтерам”;

– або у певних кабінетах на Лубянці існують якісь “папочки з матеріалами” щодо минулого нині діючого “папи”, які його зовсім не прикрашають.

Для світової католицької спільноти будь-які висловлювання та “думки” від очільника Ватикану, в тому числі на “геополітичну тематику”, є своєрідним орієнтиром і дороговказом. Просто тому, що це каже сам “папа”.

Як відомо, у декількох ведучих країнах Заходу, саме католицька спільнота є одним із стабільних “політичних прошарків” місцевого суспільства. Вони у своїй переважній більшості регулярно ходять на вибори, приймають активну участь у суспільно-політичному житті своїх держав та дотримуються, переважно, консервативних поглядів.

І якщо їх моральний (і не тільки моральний) авторитет каже, що “Дарья Дугина – невинная жертва войны” (мається на увазі нинішня російсько-українська), то у свідомості багатьох з них – так й є.

При цьому, мало хто з них замислюється над цілим рядом питань, пов’язаних із цим твердженням їхнього релігійного лідера:

– якщо вона “жертва войны”, то означає це те, що “папа” точно знає, що до її загибелі причетна одна з ворогуючих сторін?

– якщо вона “невинная”, то означає це те, що “папа” точно знає, що ця особа жодним чином не причетна до подій та перебігу війни?

– якщо “папа” взагалі вирішив висловитись на цю тему, то в чому полягає підгрунтя такої, м’яко кажучи, незвичної зацікавленості “папи” саме у цьому випадку загибелі людини? Адже у світі щодня гине чимало людей, в тому числі й на російсько-український війні. Чому взагалі саме “Дарья Дугина” стала темою чергових резонансних висловлювань понтифіка…? Що це за вибірковість “престолу святого Петра” у питаннях російсько-української війни?

І саме головне. Чому сенс та зміст висловлювань “папи” на тему російсько-української війни (причому, вже не першого) так зручно і ДУЖЕ СВОЄЧАСНО ТА УЗГОДЖЕНО лягає в аналогічні критерії вельми СВІЖИХ російських інформаційних наративів, які російські спеціальні служби, через свої інформаційні структури, наполегливо просувають у громадську думку країн “Західного світу”? Принаймні, якого дідька понтифік приплітає загибель (ймовірну) якоїсь “Дарьи Дугиной” до цієї вйни? Причому, робить це у повному інформаційному “співпадінні” із висунутою версією російської ФСБ… Це що, “папа” настільки уважно слідкує за будь-якими подіями війни, навіть такими, які до неї об’єктивно відносяться дуже і дуже побічно…?

Це що, усе разом – чергове “соУпаденіє”? Не думаю…

У світлі “актуальних висловлювань” на тему російсько-української війни нинішнього “папи” зовсім “по-новому” сприймається цілий ряд його дій на “зовнішньо-інформаційній” арені. Від незвично наполегливих бажань “установить плодотворный диалог с РПЦ” до відвертого бажання “не противиться злу насилием”.

Це що, треба розуміти відтепер “умами и душой” більше як 1-го млрд людей на цій планеті заправляє відвертий “толстовец”, який очевидно пов’язаний із російськими спеціальними службами?

Оф*гені перспективи…

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.