Середа, 28 Вересня, 2022
ПодіїПолітикаСвіт

Президент Сербії: домовленість щодо документів не означає визнання Косова

Після домовленості про скасування всіх в’їзних і виїзних документів для громадян Косова та Сербії під час в’їзду в кожну відповідну країну президент Сербії Александар Вучич чітко дав зрозуміти, що це не слід тлумачити як визнання, і видав ще одну завуальовану погрозу на адресу Приштини.

У суботу було оголошено, що Сербія скасовує громадянам Косова необхідність заповнювати будь-які додаткові документи під час в’їзду в країну. У свою чергу, це означає, що Косово відмовиться від своїх планів запровадити аналогічні заходи на основі взаємності з 1 вересня, повідомляє “Європейська правда”.

Багато хто казав, що це де-факто означає визнання Косова як суверенної держави, від чого Белград відмовлявся після закінчення кривавої війни між Косовом та Сербією та проголошення Приштиною незалежності в 2008 році.

“Досягнення згоди щодо документів — це добре, але це усна домовленість”, — сказав Вучич, додавши, що це не означає, що Косово визнається незалежною державою.

Щодо теми номерних знаків, яка досі залишається невирішеною, він відповів на заяву прем’єр-міністра Косова Альбіна Курті про те, що той сподівається, що рішення буде знайдено до жовтня.

“Це означає, що він хоче конфліктів і продовження проблем. У них є угода про свободу пересування. Але тут інша ситуація і складніша ситуація з номерами KS”, – сказав Вучич, додавши, що він і Сербія будуть боротися і захищати свій народ.

“Я боюся, що нас чекають інші речі, і хтось хоче втягнути нас у конфлікти, і ми повинні захищати свою позицію, поки можемо, і уникати цього, але коли ми більше не зможемо, нас притиснуть до стінки, нам більше нікуди буде податися”, – сказав Вучич.

Рішення Приштини про призупинення виконання вимоги про те, що всі громадяни Косово повинні мати номерні знаки, видані Приштиною, закінчується 1 вересня. Ситуація навряд чи буде вирішена, що викликає побоювання щодо відновлення напруженості на півночі країни, де більшість населення становлять серби.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.