Вівторок, 4 Жовтня, 2022
АнонсиПодіїСвіт

Польща переконуватиме країни ЄС підтримати заборону на видачу віз для росіян

«Я не пригадую, щоб у 1943 році німецькі туристи подорожували, наприклад, до Великої Британії чи до інших країн вільного світу з туристичною метою», – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький 

Країни Балтії виступили з ініціативою заборонити видачу віз для громадян Росії, за винятком, наприклад, гуманітарних. Пропозицію також підтримують Польща, Данія та Фінляндія, зокрема, передає Польське радіо.

«Я не пригадую, щоб у 1943 році німецькі туристи подорожували, наприклад, до Великої Британії чи до інших країн вільного світу з туристичною метою», – заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький під час свого візиту до Копенгагена, де обговорювалися подальші санкції за агресію проти України. «Сьогодні Росія є варварським агресором, який вбиває мирне населення, чинить жахливі злочини в Україні, злочини геноциду, і тому російські активи мають бути конфісковані, а росіяни не повинні отримувати жодних віз, за виключенням гуманітарних», – заявив голова польського уряду.

Прем’єр-міністр оцінив, що усвідомлення важливості візової заборони для росіян буде все більше доходити до громадської думки в Західній Європі. Президент Литви Ґітанас Науседа, який перебував у Копенгагені, висловив сподівання, що питання про візову заборону ЄС для громадян Росії буде схоже на надання Україні статусу кандидата в ЄС, проти чого спочатку виступали найбільші країни Євроспільноти.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.