Середа, 28 Вересня, 2022
Жертви війниНа росіїУкраїна

Україна вимагає від росії негайного звільнення Джеляла та інших політв’язнів

Україна вимагає від росії негайно і безумовно звільнити першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та решту незаконно затриманих українців.

Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України щодо роковин затримання Джеляла, передає BlackSeaNews.

«Вважаємо затримання Нарімана Джеляла та висунуті щодо нього звинувачення помстою росії за його участь в установчому саміті міжнародної Кримської платформи 23 серпня 2021 року, а також черговою спробою зламати дух спротиву окупації на півострові», – зазначили в МЗС.

У відомстві нагадали, що вже на 21 вересня окупанти анонсували оголошення «вироку» Наріману та затриманим разом з ним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яким загрожує по 15 років позбавлення волі.

У міністерстві засудили ці дії рф і нагадали, що згідно з Женевською конвенцією, росія як держава-окупант несе відповідальність за забезпечення на території, над якою вона здійснює фактичний контроль, належного середовища для життя.

«Наріман Джелял не зміг взяти участь у другому саміті Кримської платформи, але заклик до росії про його негайне звільнення лунав у виступах делегацій, а також закріплений у спільній заяві, схваленій за результатами саміту 23 серпня 2022 року», – зазначили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві закликали росію «негайно і безумовно звільнити Нарімана Джеляла та всіх інших українців, яких вона незаконно утримує як в тимчасово окупованому Криму, так і на своїй території».

Також МЗС звертається до міжнародних партнерів із закликом посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на керівництво рф задля звільнення нею громадян України.

«Україна продовжить спільну з партнерами боротьбу за їхню свободу, у тому числі в рамках міжнародної Кримської платформи», – додали в міністерстві.

Як повідомлялося, 3 та 4 вересня 2021 року в окупованому Криму силовики провели незаконні обшуки та затримання першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також Азіза й Асана Ахтемових.

Спочатку Джелялу висунули обвинувачення у пособництві в диверсії на газопроводі в селі Перевальне, а потім перекваліфікували обвинувачення у “вчинення диверсії у складі організованої групи” та “незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, вчинені організованою групою”. Згодом Джеляла звинуватили і в контрабанді вибухового пристрою.

Асана й Азіза Ахтемових обвинувачують у диверсії, скоєній групою осіб, незаконному придбанні, зберіганні вибухових речовин і контрабанді вибухових пристроїв.

російське обвинувачення запросило 15 років колонії для Нарімана Джеляла, Асана та Азіза Ахтемових.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.