Вівторок, 30 Травня, 2023
СвітУкраїна

Сенатори США подали законопроєкт про визнання РФ країною-спонсором тероризму: в Україні відреагували

Група американських сенаторів 14 вересня представила законопроєкт, який пропонує визнати Росію державою-спонсоркою тероризму. Глава Офісу президента України Андрій Єрмак подякував політикам за їхню ініціативу.

“Якщо хтось виглядає як терорист, платить терористам за злочини, здійснює теракти – це точно Росія. РФ – держава-спонсорка тероризму”, – цитує Єрмака “24 канал”.

Відомо, що адміністрація президента США Джо Байдена проти офіційно називати Росію терористичною країною. Однак сенатор-демократ Річард Блюменталь, один із ініціаторів законопроєкту, впевнений, що “необхідність цього заходу зараз як ніколи актуальна“, передає OBOZREVATEL.

Блюменталь вказав на те, що в Україні гинуть мирні жителі й відбуваються жорстокі утиски з боку окупантів після повномасштабного вторгнення РФ.

Ще один автор законопроэкту сенатор-республіканець Ліндсі Грем заявив, що включення Росії до цього списку стане сильним сигналом підтримки України – як самому Києву, так і іншим європейським столицям. Він також підтримує жорсткі заходи проти агресора, такі як посилені санкції та дозвіл пред’являти Росії позови в суди США за дії в Україні.

Прикметно, що в липні 2022 року ці американські політики відвідували Київ. Підтримують вказану ініціативу й інші законодавці.

Водночас представник Держдепартаменту США Нед Прайс повідомив на брифінгу, що адміністрація обговорює із законодавцями заходи, “аналогічні” тим, які були б вжиті щодо економіки РФ у разі визнання країни терористичною.

“Ми повинні враховувати наслідки, навмисні й ненавмисні [такого кроку]… Ми працюємо з Конгресом над інструментами, які матимуть аналогічні результати для російської економіки й уряду, але не матимуть таких непередбачених наслідків”, – сказав він.

Як писав OBOZREVATEL:

– Політтехнолог Михайло Шейтельман вважає, що замість визнання РФ країною-спонсоркою тероризму США добиватимуться реформування ООН, зокрема, скасування права вето в Раді безпеки.

– Це позбавить Росію права блокувати будь-які міжнародні ініціативи, спрямовані на припинення війни та покарання агресора.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.