Неділя, 26 Листопада, 2023
ВійнаВійськові злочинціНа росіїСвітУкраїна

Президент України закликав створити Спецтрибунал для покарання РФ

Володимир Зеленський виступив на Генасамблеї ООН через кілька годин після того, як владімір путін оголосив у Росії «часткову мобілізацію» із наміром призвати до військ 300 тисяч росіян

Війна в Україні була головною темою під час другого дня 77-ї сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку. Як сказав під час свого онлайн-виступу президент України Володимир Зеленський, він  хоче, аби було створено спеціальний трибунал ООН, який розглядатиме військові злочини Росії в Україні. Президент України є єдиним політиком в історії Організації Об’єднаних Націй, якому дозволено дистанційно брати участь у щорічних дебатах, передає “Польське радіо”.

Володимир Зеленський заявив про те, що Росія вчинила в Україні військові злочини, які повинні бути судимі:

«Потрібно створити спеціальний трибунал для того, щоб покарати Росію за злочини агресії проти нашого (українського, – ред.) народу. Це було б сигналом для всіх потенційних агресорів: або вони хочуть миру, або світ притягне їх до відповідальності. Ми вже підготували конкретні кроки для створення такого трибуналу, які ми представимо найближчим часом».

У попередньо записаній промові український лідер заявив, що для того, щоб в Україні наступив мир, Росія має бути покарана, а Україна має отримати гарантії безпеки. За словами Володимира Зеленського, він також звернеться до ООН щодо підтримки у спробах отримати від Росії воєнні репарації.

Володимир Зеленський виступив на Генасамблеї ООН через кілька годин після того, як владімір путін оголосив у Росії «часткову мобілізацію» із наміром призвати до військ 300 тисяч росіян.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.