Середа, 6 Вересня, 2023
АналітикаРозслідуванняСвіт

Дослідження: за рік довіра до Німеччини через позицію щодо України значно зменшилася

За рік Німеччина через свою нерішучу позицію щодо України у зв’язку з війною найбільше втратила довіру у Польщі, США і Туреччині 

Сьогодні до Німеччини значно менше довіри, ніж ще рік тому — особливо в Польщі, Туреччині та США. Основною причиною, імовірно, є ставлення уряду в Берліні до війни в Україні. Це випливає із опитування, проведеного Kantar Public poll та німецьким аналітичним центром Marshall Fund серед 14 країн світу, передає “Польське радіо”.

Результати дослідження чітко свідчать про те, що Німеччина втратила довіру інших країн. «Це можна пояснити нерішучим ставленням Німеччини до війни в Україні», — коментує автор дослідження Ґезіне Вебер.

Зростаюча недовіра до Німеччини особливо помітна в Польщі. На запитання, чи Німеччина є надійним партнером для їхньої країни, лише половина опитаних поляків відповіли ствердно. Порівняно з минулим роком недовіра поляків до Німеччини зросла на 7 відсотків.

«Польща як прифронтова держава, що межує з Україною, бачить загрозу своїй територіальній цілісності з боку Росії. І поляки не впевнені, на що вони можуть розраховувати в нинішній ситуації. Крім того, довгострокова співпраця між Німеччиною та Росією щодо газопроводу “Північний потік-2” та очікування поставок німецької зброї (для України – ред.) підірвали довіру Польщі», — пояснює Вебер.

Велику зміну у сприйнятті Німеччини як надійної країни також відзначили в США, Іспанії та Туреччині. «Втрата довіри, особливо серед цих наших найближчих партнерів, є значною», — підкреслює Вебер.

«Цікаво, що дані показують, що Німеччина дуже сильно підтримує Україну. З точки зору військової, гуманітарної та фінансової допомоги Берлін посідає четверте місце після США, інституцій ЄС і Великої Британії, згідно з даними Кільського інституту світової економіки на початку серпня», — каже Вебер. Як додає він, «іміджу вже завдано школи», і щоб покращити свою репутацію, «федеральний уряд (Німеччини) повинен ліпше спілкуватися».

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.