Середа, 7 Грудня, 2022
В окупаціїВажливеНа росіїПолітикаСвітУкраїна

РФ наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, що засуджує псевдореферендуми на території України

За резолюцію, внесену y п’ятницю, 30 вересня, Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн. Від відповіді утрималися Індія, Китай, Бразилія та Габон. Посол Росії в ООН Васілій Нєбєнзя був єдиною особою, яка висловила свій спротив

РФ наклала вето на резолюцію Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, яка засуджує проведення Росією незаконних так званих «референдумів» в чотирьох областях України, проголошену Москвою анексію частини української територій, та яка закликає до виведення російських військ з України. За резолюцію, внесену y п’ятницю, 30 вересня, Сполученими Штатами та Албанією проголосувало 10 країн. Від відповіді утрималися Індія, Китай, Бразилія та Габон, передає “Польське радіо”.

Під час голосування щодо резолюції в Раді Безпеки ООН посол Росії в ООН Васілій Нєбєнзя був єдиною особою, яка висловила свій спротив.

Як заявила під час дебатів посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, російська псевдоанексія є незаконною.

«Будь-яка анексія території однієї держави іншою шляхом застосування сили або погрози її застосування суперечить Статуту ООН і міжнародному праву», — стверджувала Лінда Томас-Грінфілд.

Посол України в ООН Сергій Кислиця висловив своє переконання у тому, що всі, хто був причетний до організації фіктивних референдумів, будуть покарані.

«Україна має повне право звільнити власні території та своїх жителів незалежно від слів і вчинків Росії», — заявив посол.

Постійний представник Росії в ООН Васілій Нєбєнзя висловив своє обурення тим, що країну, яка є постійним членом Ради Безпеки (Росію, – ред.), намагаються засудити».

Під час засідання Ради Безпеки ООН також обговорювалася ситуація, пов’язана із витоками газу з російського газопроводу «Північний потік».

Постійний представник Росії в ООН Васілій Нєбєнзя показав видалений з твіттера запис колишнього міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, який припускав, що за атакою на газогін стоять Сполучені Штати.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.