Субота, 10 Грудня, 2022
ВійнаЕксклюзивІнтерв'ю

Селезньов: армія Путіна не виходить із Херсона, ЗСУ готуються йти вперед. Інтерв’ю

Незважаючи на те, що з Херсона “евакуювалися” окупаційні гауляйтери, армія країни-терориста Росії навряд чи має намір виходити з міста. На це вказує низка ознак, зокрема той факт, що за останні дні ворог перемістив у цей район кілька батальйонних тактичних груп із числа нових мобілізованих. Із цієї ж причини підрив Каховської ГЕС також малоймовірний – агресор не відрізатиме своє 30-тисячне угруповання від “великої землі”.

Щодо звільнення Херсона українськими Силами оборони, то воно безпосередньо залежить від обсягів і темпів постачання військової допомоги Заходу. Наразі українська армія накопичує сили, щоб піти у новий контрнаступ. Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт Владислав Селезньов.

– Чи можуть українські Сили оборони запобігти підриву Каховської ГЕС?

– Президент Зеленський сказав: відкидати варіанти, що Росія захоче підірвати ГЕС, не можна. Була інформація, яка потребує перевірки та підтвердження, про те, що нібито росіяни розвантажували ящики в районі Каховської ГЕС.

Із військової точки зору Каховська ГЕС розташована далеко від передових позицій українських Сил оборони, за кілька десятків кілометрів. Відповідно, ГЕС перебуває під щільним контролем російської армії, російської артилерії та авіації.

Але питання лежить у дещо іншій площині – у площині військової раціональності. Підірвати дамбу, щоб що? Очевидно, що лівий берег Дніпра нижчий за правий, тому всі російські формування, які перебуватимуть на лівому березі, потраплять у зону ризику.

Зрозуміло, що їм начхати на мирне населення, але те, що певною мірою буде зруйновано логістику російських окупаційних військ, які діють на правому березі Дніпра, – це логічно.

Я не вірю в те, що Росія йде з Херсона. Якби вона збиралася звідти йти, вона не стала б за останні десять днів переміщувати туди до п’яти батальйонних тактичних груп із числа “чмобіків” на правий берег Дніпра.

Так, із Херсона втекли місцеві гауляйтери, представники окупаційної влади, ФСБівці, але свіжі сили та засоби на територію Херсона та Херсонської області росіяни переміщують. Вони мають там угруповання військ близько 30 тисяч. Підірвавши дамбу в Новій Каховці, вони фактично відрізають їх від великої землі.

Як вони забезпечуватимуть це угруповання боєприпасами, паливом, продуктами харчування?

Думаю, все це інформаційне вкидання, спрямоване на перенесення акцентів із військової складової на гуманітарну. Тому що всі чудово розуміють, що у разі підриву греблі величезна кількість людей опиняється у зоні ризику.

Думаю, це такий собі сигнал запрошення до переговорів із боку РФ. Мовляв, давайте вже погоджуйтеся на переговори з нами, або ми влаштуємо вам якусь капость. Але не більше.

– Ми бачимо, що окупант використовує абсолютно всі засоби, щоб хоч якось насолити Україні, яку він не може перемогти. Як у цьому контексті можуть використати Запорізьку АЕС?

– Очевидно, що контроль за ситуацією на Запорізькій АЕС перебуває за межами війни Росії та України. МАГАТЕ як представницький орган Організації Об’єднаних Націй займається ситуацією в Енергодарі. Цілком очевидно, що будь-які дії, спрямовані на ескалацію ситуації в районі Запорізької АЕС із боку РФ, чітко відстежуються. Вони матимуть жорстку реакцію з боку світової спільноти.

Сигнали, які отримує Путін та його оточення від країн колективного Заходу, дуже чіткі й очевидні – росіяни, не жартуйте, інакше буде вам горе. Оскільки, якщо буде створено техногенну катастрофу з ядерними компонентами, у зоні ризику опиниться весь європейський континент.

– Ви сказали про ознаки того, що окупант не виходить із Херсона. Як розвиватимуться події на цій ділянці фронту далі? Чи зможуть українські Сили оборони у найближчій перспективі звільнити це місто?

– Багато європейських експертів упевнені, що протягом найближчих шести тижнів буде створено передумови щодо деокупації Херсона, і ці передумови буде реалізовано. Але цілком очевидно, що прогнози в цьому випадку – річ невдячна з однієї причини: просування українських Сил оборони в межах контрнаступу безпосередньо залежить від обсягів і темпів постачання військово-технічної допомоги нашими західними партнерами.

Нам потрібні артилерійські гармати й снаряди до них. Без снарядів, без HIMARS просуватися вперед неможливо. 30 тисяч російських військ – це дуже велике угруповання, яке протистоїть українським Силам оборони. Тим більше, що це угруповання більш-менш забезпечується. Нехай не на сто відсотків, але базове забезпечення потреб військ є. Вони мають паливо для танків, мають боєприпаси, тому, щонайменше, оборону вони можуть тримати.

Тактика жаб’ячих стрибків передбачає знищення всієї військової інфраструктури та всіх військових об’єктів у глибині оборони противника до 80 кілометрів, і лише потім можна просуватися вперед. В іншому випадку ми втрачатимемо наших воїнів у боях, але жодних результатів не отримаємо.

– Чи вважаєте ви, що найближчими тижнями Збройні сили України можуть досягти істотних успіхів на якомусь напрямку?

– 19 жовтня представник Офісу президента Арестович сказав буквально таке: по всій лінії російсько-українського фронту українські Сили оборони перебувають у стані оборони. Я думаю, що зараз триває процес накопичення відповідних сил та засобів, щоб потім рухатися вперед.

Де це буде відбуватися – таємниця за сімома печатками, тому що, очевидно, про це захочуть знати й росіяни. Про це відомо лише Генеральному штабу, але Генштаб нічого не скаже. Враховуючи те, що генерал Буданов анонсував досить серйозні зрушення на лінії фронту, пов’язані з контрнаступом, він буде.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.