Субота, 10 Грудня, 2022
ВійнаНа росії

Кремль обмежив виступи у пропагандистських ЗМІ депутатам держдуми

В адміністрації російського президента-диктатора «попросили» провладні медіа якнайменше цитувати депутатів держдуми російської федерації, які висловлювалися на теми про війну в Україні, передає Західно інформаційний фронт.

У список депутатів, які потрапили в опалу, є голова думського комітету з оборони андрєй картаполов (на фото ліворуч), депутати-генерали андрєй ґурульов (на фото праворуч), віктор заварзін, андрєй красов і голова комітету з питань сім’ї, жінок і дітей ніна останіна. Як пише незалежне російське видання «Верстка», вони, на думку кремлівської адміністрації, дозволяють собі зайву самостійність у висловлюваннях та критику російських військ.

«Вказівка виходить від представників блоку першого заступника глави адміністрації президента сєрґєя кірієнка. Парламентарії, які потрапили у список, неодноразово висловлювалися про хід війни, у тому числі й виставляючи кремль у невигідному світлі. У зв’язку з цим вирішили цитувати їх «тільки з інформаційних агентств і в мінімальних обсягах, якщо це вимагає новина. Вказівки нам приходять з управління із громадських проектів [Кремля], від [глави управління] сєрґєя новікова», – цитує своє джерело «Верстка».

За інформацією видання, вказівки отримали ЗМІ, що належать до групи «росія сегодня» (до неї належать численні видання, радіо- та телеканали, у тому числі RT), «російська газета» та ВДТРК (до цієї групи входять телеканали «Росія-1» та «Росія- 24», «Радіо росії», радіостанція «Маяк» та інші активи).

Представників редакцій та каналів просили тримати ці рекомендації в таємниці, зазначив співрозмовник «Верстки».

Згадані депутати «потрапили до списку токсичних» через свої висловлювання, які здебільшого стосуються ходу війни, часткової мобілізації та забезпечення фронту.

«Після початку мобілізації, та й узагалі з лютого не вироблено інформаційну стратегію влади, – пояснив один із співрозмовників «Верстки». – Усі коментували, хто будь що, кремль не встигав роздавати вказівки».

Наприклад, голова оборонного комітету держдуми картаполов, який перед потраплянням у держдуму перебував у кріслі заступника міністра оборони, в нещодавньому коментарі РБК допустив можливість кадрових рішень через скарги мобілізованих.

Андрєй ґурульов виступив з низкою критичних зауважень: після здачі Лимана він почав відкрито критикувати міноборони. Держдумець разом із головним тік-токером Чечні рамзаном кадировим накинулися язиками на командувача центрального військового округу алєксандра лапіна за втрату українського міста.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.