Субота, 1 Квітня, 2023
БлогВійнаПліткиРуzкій мірСвіт

росія поширює брехливу дезінформацію, що Польща нібито хоче окупувати захід Україну

За словами уповноваженого уряду Польщі з безпеки інформаційного простору Станіслава Жарина, росія поширює брехню та дезінформацію про те, що в Україні нібито за згодою уряду є багато польських найманців, які потім, в обмін на погашення українських боргів, мають нібито окупувати захід України, передає Польське радіо.

У межах своєї дезінформаційної діяльності кремль останнім часом зосередився на брехні про масову підтримку України польськими найманцями та згоду польського уряду на це, оцінив у неділю урядовий уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин у Твіттері.

Жарин нагадав, що ці дії здійснюються як елемент агресії москви проти України.

«Інформаційна діяльність кремля проти Польщі, яка здійснюється у межах російської агресії проти України, останнім часом була сильно зосереджена на просуванні повідомлення про нібито масову підтримку України найманцями з Польщі», – написав він.

«Ця тема розвивається в напрямку повідомлення про згоду польського уряду з таким станом речей», – додав він.

На думку Жарина, сильна участь російської пропаганди в просуванні цього брехливого наративу, включаючи численні спроби наголосити на ньому в західному інформаційному просторі, «відповідає зусиллям кремля представити Польщу як “розпалювача війни” та ізолювати її на міжнародній арені».

Заступник міністра-координатора спецслужб зазначив, що росіяни також ведуть операцію з брехливої дезінформації, нібито Польща планує окупувати Західну Україну.

«Тут Кремль використовує такі наративи – Київ і Варшава домовилися, що Західна Україна відійде до Польщі в обмін на погашення українських боргів; – найманці з Польщі окупують Західну Україну», – перерахував він.

Міністр з Канцелярії прем’єр-міністра додав, що останнім часом росія посилила свою історичну пропаганду.

«У День народної єдності, який у росії відзначають у річницю вигнання поляків з кремля в 1612 році, путін поширював антипольські тези, а напередодні Дня Незалежності Польщі ФСБ оприлюднила “архівний матеріал” з наклепами на Польщу», – сказав він.

Серед прикладів білоруської дезінформації він назвав неправдиві звинувачення Польщі у ворожих намірах щодо безпеки та територіальної цілісності країни. «Поширенням цієї дезінформації займаються наступні високопосадовці білоруських служб», — пояснив він.

У діяльності російської пропаганди, спрямованій проти Києва, постійно використовується бачення України як неспроможної держави.

«Для цього шляхом багатовекторної діяльності поширюють тези про корупцію в Збройних силах України, торгівлю західною зброєю, низький моральний дух військових і мирного населення, дезертирство, зростання злочинності», – підкреслив міністр з Канцелярії прем’єр-міністра.

«Крім спроб дискредитації України, російська пропаганда здійснює подальшу інформаційну діяльність, спрямовану на зменшення бажання допомагати українській державі. Вона також знаходить виправдання для продовження обстрілів об’єктів енергетичної та цивільної інфраструктури», – зазначив урядовий уповноважений з питань безпеки інформаційного простору Республіки Польща.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.