П’ятниця, 3 Лютого, 2023
Світ

США схвалили продаж Фінляндії зброї на 323 млн доларів

Закуплена Фінляндією зброя налічує, зокрема, ракети AIM 9X Block II, відомі як Sidewinder, ракети малої дальності класу «повітря-повітря» з інфрачервоним самонаведенням від американської компанії Raytheon, а також AGM-154 JSOW , передає Польське радіо.

Сполучені Штати схвалили продаж Фінляндії понад 80 високоточних ракет на загальну суму в 323 мільйони доларів США, — про це оголосив у понеділок, 28 листопада, Державний департамент.

Нагадаємо, що Фінляндія готується до вступу в НАТО.

Фінський уряд хоче придбати 40 тактичних ракет і 48 керованих бомб для оснащення свого флоту повітряних винищувачів. Закупівля цієї чутливої ​​зброї мала бути заздалегідь схвалена урядом США.

Закуплена Фінляндією зброя налічує, зокрема, ракети AIM 9X Block II, відомі як Sidewinder, ракети малої дальності класу «повітря-повітря» з інфрачервоним самонаведенням від американської компанії Raytheon, а також AGM-154 JSOW — точна керована бомба середньої дальності, здатна стріляти з безпечної відстані, також виробництва Raytheon.

«Цей запропонований продаж посилить зовнішню політику та національну безпеку Сполучених Штатів шляхом посилення безпеки надійного партнера, який робить значний внесок у глобальну політичну стабільність та економічний прогрес», — йдеться в заяві Держдепу США.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.