Четвер, 18 Квітня, 2024
ВійнаНа росіїРуzкій мір

У росії хочуть карати за мапи без окупованих територій України

держдума рф у першому читанні ухвалила законопроєкт, який передбачає покарання за розповсюдження карт, які «заперчують територіальну цілісність росії».

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на “Медузу” та російську службу BBC, передає Укрінформ.

Так, зміни внесуть до статті «Виробництво та поширення екстремістських матеріалів» Кодексу росії про адміністративні правопорушення.

Згідно з цим документом, за розповсюдження карт росії, на яких не позначені Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська області України, загрожуватиме для громадян штраф до 3 тисяч рублів або арешт до 15 діб, з посадовців стягуватимуть до 5 тисяч рублів, а юридичних осіб – до одного мільйона.

У разі ухвалення цього законопроєкту, під його дію може потрапити будь-яка карта, на якій тимчасово окуповані росіянами території України не позначені як частина росії. Заборона і покарання торкнуться карт і зображень, призначених для поширення чи публічного демонстрування.

Нагадаємо, що росія заявила про анексію українських областей попри те, що жоден регіон повністю не окупований. Бої тривають і на Донеччині, і на Луганщині, і на Херсонщині, і на Запоріжжі. Збройні сили України продовжують контрнаступ: наприклад, у листопаді вони звільнили Херсон, а у жовтні — Лиман на Донеччині.

Залишити відповідь