Понеділок, 26 Лютого, 2024
КриміналРуzкій мірСвіт

Заарештований німецький розвідник мав доступ до надсекретної інформації

Арештований офіцер німецької розвідки Карстен Л. мав доступ до надсекретної інформації щодо війни в Україні, повідомляє в середу, 28 грудня «Wall Street Journal». Чи передавав він їх москві, з’ясовують слідчі, передає Польське радіо.

Арештований офіцер німецької розвідки Карстен Л. мав доступ до надсекретної інформації щодо війни в Україні, повідомляє в середу, 28 грудня, «Wall Street Journal». Чи передавав він їх москві, з’ясовують слідчі.

Видання з посиланням на західні джерела повідомляє, що Карстен Л., якого звинувачують у шпигунстві на користь росії, мав доступ до «дуже чутливої, надсекретної інформації про війну в Україні, а також до інформації про те, як США та їхні союзники здобувають таку інформацію». За даними видання, Федеральна розвідувальна служба (BND) отримала інформацію про діяльність потенційного «крота» у своєму середовищі на початку цього року.

Підозрюваний російський шпигун мав займатися електронною розвідкою, зокрема, наприклад, викрадати інформацію про Україну, перехоплену німецькими та союзними службами, а також супутникові фото. Один із представників США сказав, що ця справа викликала «серйозне занепокоєння».

За словами Еріха Шмідта-Еенбума, експерта, якого цитує видання, цей випадок може виявитися найгіршим випадком проникнення росії в німецькі служби з 1961 року, коли офіцер BND, який шпигував на користь москви, викрив мережу зі ста агентів ЦРУ.

Як повідомляє видання, зараз слідчі з’ясовують, яку інформацію Карстен Л. передав росії. Наразі також не знайшли доказів того, що він отримував гроші за свою роботу, тому перевіряється можливість шантажу чи ідеологічно мотивованого шпигунства.

За словами німецьких чиновників і депутата від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родериха Кізеветтера, війна в Україні спричинила «зміну парадигми» німецьких служб щодо загрози з боку Росії після років нехтування цим питанням.

Джерела видання стверджують, що у відповідь на видворення сотень російських шпигунів, які працювали під дипломатичним прикриттям, Росія активувала мережу таємних агентів, а також «неформальних колаборантів» і збільшила вербування чиновників, бізнесменів і представників наукового світу.

«Wall Street Journal» також виявив, що у 2020 році невідомі вдерлися в будинки кількох співробітників ЦРУ, що могло бути спробою Росії їх залякати.

Залишити відповідь