Субота, 4 Лютого, 2023
АнонсиПодії

Уповноважений ВР України з прав людини анонсував зустріч із москальковою у Туреччині

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що його зустріч із російським омбудсманом тетяною москальковою відбудеться за кілька днів на території Туреччини.

Про це український омбудсман заявив у телемарафоні «Єдині новини», передає BlackSeaNews.

«Ця зустріч відбудеться за кілька днів на території Туреччини, і основне питання, яке ми порушуватимемо – це питання повернення наших героїв та героїнь. Окремо хочемо порушити питання щодо повернення цивільних заручників, яких рф масово затримала на тимчасово окупованій території України і не відпускає їх додому», – сказав Лубінець.

Він уточнив, що не знає, як поводитиметься російська сторона і з чим росіяни приїдуть.

«Але можу сказати, що попередньо ми отримуємо позитивні сигнали, що вони готові це питання розглядати, скажімо так. Знову ж таки, у нас напрацьовано безліч варіантів. Я про них публічно не можу сказати», – зазначив омбудсман.

Лубінець зауважив, що термін «обмін» не можна використовувати щодо цивільних, це можна робити лише щодо військовополонених, і їх міняють на основі Женевських конвенцій. Цивільних громадян України рф має відпустити, відповідно до міжнародного гуманітарного права, поінформував Лубінець.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.