Понеділок, 26 Лютого, 2024
ВійнаПолітикаСуспільствоУкраїна

НАТО та ЄС посилюють співпрацю у напрямі допомоги Україні

У спільній декларації також йдеться про зовнішню політику, розвиток космічних програм та захист від дезінформації, повідомляє Польське радіо.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент Європейської ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн підписали спільну декларацію про тіснішу співпрацю між Альянсом і Європейським Союзом. За словами генсека НАТО, це бажання посилити спільні дії для безпеки та допомоги Україні.

На спільній прес-конференції Єнс Столтенберґ підкреслив, що сьогоднішня декларація означає тіснішу співпрацю між інституціями НАТО та ЄС.

«Наша декларація означає, що НАТО залишається основою трансатлантичної оборони та безпеки. Сьогоднішня декларація базується на попередніх документах, підписаних у 2016 та 2018 роках. Ми хочемо звернути увагу, зокрема, на зростаючу конкуренцію на геополітичній арені, питання оборони та захист критичної інфраструктури», — зазначив він.

У спільній декларації також йдеться про зовнішню політику, розвиток космічних програм та захист від дезінформації.

Єнс Столтенберґ додав, що співпраця між НАТО та Європейським Союзом стане ще тіснішою, коли Швеція та Фінляндія стануть повноправними членами Альянсу.

Залишити відповідь