Понеділок, 26 Лютого, 2024
ВійнаСвітСуспільствоУкраїна

Швеція пообіцяла надіслати Україні артилерійські системи Archer

«Військова підтримка є рішучою», — підкреслив Крістерссон, додавши, що відправка бойової техніки в Україну визначить ініціативу на фронті, передає Польське радіо.

Швеція пообіцяла надіслати Україні артилерійські системи Archer. Це сучасна мобільна гаубиця разом з бронетехнікою та протитанковими ракетами, які Київ місяцями просить у Швеції.

Як повідомив на прес-конференції прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, шведський уряд узгодив пакет військової підтримки України з трьох частин, включаючи «перше рішення про початок поставок артилерійської системи Archer в Україну».

Згідно із заявою уряду, Швеція надасть Україні 50 броньованих машин CV-90 і переносні протитанкові ракети NLAW в рамках пакету.

«Військова підтримка є рішучою», — підкреслив Крістерссон, додавши, що відправка бойової техніки в Україну визначить ініціативу на фронті.

Archer — шведська 155-мм самохідна артилерійська установка. Це цілком автоматизована гаубиця, встановлена на всюдиході, що дозволяє дистанційно керувати гарматою екіпажеві, який сидить у броньованій кабіні.

Наразі загальна кількість систем Archer, які Україна отримає зі шведських ресурсів, невідома. Міністр оборони Пал Йонсон заявив, що уряд чекає на думку шведських збройних сил з цього приводу.

Залишити відповідь