Вівторок, 16 Квітня, 2024
ВійнаПодіїРуzкій мірСвіт

Фінляндія призупинила надання притулку росіянам, які тікають від мобілізації

Країна також звернулася до Агентства ЄС з питань притулку з проханням пояснити, чи відмова брати участь у бойових діях в Україні є достатньою підставою для надання притулку, повідомляє Польське радіо.

Фінляндія призупинила надання притулку росіянам, які тікають від мобілізації, — про це у п’ятницю, 27 січня, повідомив телеграм-канал «Агєнство. Новості».

Нагадаємо, що у вересні 2022 року року Кремль оголосив про проведення «часткової мобілізації». У перші тижні після цього з Росії втекли кілька сотень тисяч чоловіків, побоюючись, що їх відправлять на фронт. Найбільше біженців з РФ виїхало до країн колишнього Радянського Союзу, переважно до Грузії та Казахстану.

За словами кореспондента Польського радіо Мацєя Ястшембського, Міграційна служба Фінляндії пояснює, що їм необхідно оновити інформацію про поточну мобілізацію в Росії.

«Чиновники хочуть знати, кому загрожує примусове залучення до російської армії та що загрожує тим, хто від цього відмовляється. Фінляндія також звернулася до Агентства Європейського Союзу з питань притулку з проханням пояснити, чи відмова брати участь у бойових діях в Україні є достатньою підставою для надання притулку. Як інформували незалежні російські ЗМІ, з початку російського вторгнення в Україну близько 60 тисяч росіян виїхали до Європейського Союзу через фінський кордон», — повідомив журналіст.

Залишити відповідь