Середа, 24 Квітня, 2024
ПолітикаРуzкій мірСвіт

«GPC»: Зіпсувати польсько-українські відносини – мета РФ

Видання «Gazeta Polska Codziennie» пише, що погіршення польсько-українських відносин є стратегічною метою російської держави, передає Польське радіо.

«Зіпсувати польсько-українські відносини – це стратегічна мета Росії», – пише видання «Gazeta Polska Codziennie». «Росіяни знають, що Польща є країною, яка вже кілька разів дуже ефективно активізувала Захід задля допомоги Україні. Одним із прикладів є створення коаліції держав, які постачатимуть нашим південно-східним сусідам танки, а також справа батареї Patriot. Росіяни сподіваються, що наслідком погіршення польсько-українських відносин стало б зменшення підтримки Заходу стосовно України», – сказав уповноважений польського уряду в справах безпеки інформаційного простору Республіки Польща Станіслав Жарин.

В цьому контексті у статті згадано нещодавню заяву євродепутата Радослава Сікорського, який сказав, що нібито на початку повномасштабної російської агресії проти України польський уряд розглядав свою участь у поділі української території. Цю заяву широко розтиражували російські пропагандистські ЗМІ.  

Міністр Станіслав Жарин звернув увагу, що РФ уже багато років проводить дезінформаційну кампанію проти Польщі. У підконтрольних Кремлеві ЗМІ з’являються абсурдні повідомлення, що Варшава має територіальні претензії, зокрема, до Литви, Білорусі, Словаччини або України. Поширення цих тез особливо зросло після нападу РФ на Україну торік у лютому. І саме так треба сприймати такі заяви, як Радослава Сікорського. Вони легітимізують російську кампанію брехні і, з другого боку, вдаряють у польсько-українські відносни.

Уповноважений польського уряду в справах безпеки інформаційного простору зазначив, що пропагадистські операції проти Польщі були й раніше. Вони пов’язані з позицією Польщі на міжнародній арені та в Північноатлантичному альянсі, проте від минулого року спостерігається їх посилення. Зараз Польщу в російській пропагадні згадують найчастіше і представляють як ворога Російської Федерації. Не варто сподіватися, що ці гібридні дії швидко закінчаться, – констатує експерт.

Залишити відповідь