Субота, 13 Квітня, 2024
Здоров'яПодіїСвіт

Поблизу кордону Польщі з РФ виявлено чергові спалахи АЧС

Уздовж кордону з російською Калінінградською областю Польща зводить стіну, яка в майбутньому може поліпшити ситуацію із заразними хворобами, передає Польське радіо.

У Вармінсько-Мазурському воєводстві в північно-східній Польщі виявлено чергові вогнища африканської чуми свиней (АЧС) у диких кабанів. Від початку цього року було вже двадцять таких спалахів.

Їх кількість систематично зменшується, проте все ще є місця, де ми часто фіксуємо спалахи хвороби, — сказав вармінсько-мазурський воєводський ветеринар Єжи Короновський.

«Цього року найбільшу концентрацію, якщо взагалі можна говорити про якусь велику концентрацію, маємо на території Бранєвського, Бартошицького, Ґолдапського і Щецінського повітів. Тут я хочу звернути увагу, що три повіти, які я навів спочатку, межують з Російською Федерацією. Відомо, що вздовж кордону з РФ будують огорожу. Я думаю, коли вона буде готова, число заражених кабанів на території нашої країни, зокрема на території нашого воєводства уздовж кордону, зменшиться», — зазначив спеціаліст.

Зараз у Польщі понад 250 000 спалахів африканської чуми свиней. Це — невиліковна заразна хвороба свиней і кабанів, що завдає величезних економічних збитків. Країни, які не мають її на своїй території, обмежують імпорт з місць, де ця хвороба зустрічається.

Залишити відповідь