Вівторок, 16 Квітня, 2024
АналітикаПодіїУкраїна

В Україні незабаром можуть значно змінитися ціни на яйця: прогноз експертки

В Україні в лютому-березні можуть змінитися ціни на один із продуктів-лідерів здорожчання 2022 року – курячі яйця. Так, вартість може знизитися на 10-15%.

При цьому ще більше удешевлення очікується після Великодня (початок квітня) – 35-40%. Такий прогноз озвучила в коментарі OBOZREVATEL Світлана Литвин, аналітик УКАБ (Українського клубу аграрного бізнесу).

Експертка зазначила, що оскільки поголів’я курей-несучок поступово відновлюється, то в найближчі два місяці ціна на яйця може знизитися. Мова йде про зниження вартості на 10-15%.

“Більш суттєве зниження ціни спостерігатиметься після Великодня, який буде на початку квітня цього року. Тоді діятимуть одразу 2 фактори: збільшення пропозиції від домогосподарств через більш теплу погоду, а також зменшення попиту населення після Великодніх свят. Тому в той період можна очікувати ціну на 35-40% нижче від поточної”, – сказала фахівчиня.

Разом із овочами, фруктами та цукром яйця стали лідером щодо зростання ціни в 2022-м. За минулий рік яйця подорожчали аж на 76%.

Раніше стало відомо, що в Україні у 2023-му пропонують кардинально змінити правила продажу алкоголю. Заборонять продаж готівкою, а також замість традиційних акцизних марок використовуватимуть електронні.

Зміни пропонують і в Офісі президента (для компенсації бюджетних втрат через запропоноване зниження податків), і в Мінфіні (у їхньому варіанті акциз зміниться лише для вина).

OBOZREVATEL повідомляв раніше про те, що в Україні помідори подорожчали на 10%. Причиною стало падіння імпорту за збереження високого попиту. Ситуація може невдовзі змінитись – експерти очікують падіння цін на томати вже в середині лютого.

Залишити відповідь