Вівторок, 21 Березня, 2023
ВійнаСвітУкраїна

Війна в Україні змусить змінити міжнародні стандарти з тактичної медицини

Війна, яка триває в Україні, змусить повністю змінити міжнародні стандарти щодо тактичної медицини, — вважає українська лікарка й інструкторка Наталія Іжицька. У нинішньому конфлікті учасники отримують зовсім інший тип ушкоджень, з меншою кількістю вогнепальних поранень і більшими внутрішніми ушкодженнями, передає Польське радіо.

Війна, яка триває в Україні, змусить повністю змінити міжнародні стандарти щодо тактичної медицини, — вважає українська лікарка й інструкторка Наталія Іжицька. У нинішньому конфлікті учасники отримують зовсім інший тип ушкоджень, з меншою кількістю вогнепальних поранень і більшими внутрішніми ушкодженнями.

За словами Наталії Іжицької, це пов’язано з використанням росіянами нетрадиційної та забороненої зброї. «Ми маємо справу з фосфорними ракетами, які спричиняють значні опіки. Ми маємо справу з ракетами, наповненими крихітними дротами, які проникають у тіло через дуже маленьку вхідну рану. Вони спричиняють багато внутрішніх ушкоджень, абсолютно непомітних ззовні», — сказала Наталія Іжицька.

Війна в Україні також характеризується значно більшим використанням артилерії, зокрема ракет, що також призводить до значних поранень і кровотеч. Інструкторка тактичної медицини також наголошує, що в Україні повністю змінився порядок надання допомоги пораненим. Це було форсовано росіянами, які свідомо і незаконно обстрілювали польові шпиталі та пункти стабілізації. «Ми наполягаємо на швидкій діагностиці ушкоджень, оперувати пацієнта не на першій лінії, а лише стабілізувати його, вилучити те, що може бути небезпечним для життя, а потім евакуювати», — сказала Наталія Іжицька.

Сучасні міжнародні стандарти тактичної медицини були створені на основі конфліктів в Іраку й Афганістані. Попередні конфлікти характеризувалися меншим масштабом бойових дій і меншим використанням артилерії великого калібру. Це впливало на тип поранень, які отримували бійці, переважно вогнепальні та рвані дрібними осколками рани.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.