Вівторок, 16 Квітня, 2024
ВійнаПодіїСвітСуспільствоУкраїна

Прем’єр Швеції підтвердив поставку Україні танків Leopard та двох систем ППО

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон підтвердив у п’ятницю, що його країна надішле Україні танки Leopard 2 і дві різні системи протиповітряної оборони.

Про це він сказав на спільній пресконференції з міністром оборони Полом Йонсоном, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на SVT.

“З ініціативи Німеччини та після обговорень у так званій “сім’ї Леопардів” ми вирішили поставити шведські танки Leopard 2 в Україну, у тісній координації, зокрема, з Німеччиною”, – заявив Крістерссон.

Швеція також поставить Україні системи протиповітряної оборони Hawk та IRIS-T.

“Сьогодні річниця початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. І це, звісно, сигнал з нашого боку для Росії, але насамперед для України, що ми підтримуємо їх, представляючи сьогодні новий пакет озброєнь”, – прокоментував міністр Йонсон.

“Україні потрібні системи протиповітряної оборони, для України є абсолютно важливим, щоб Росія не отримала панування в повітрі. Це можливість, яку ми маємо забезпечити у довгостроковій перспективі”, – додав Йонсон.

У четвер шведський уряд оголосив, що Швеція надасть Україні додаткову допомогу у розмірі пів мільярда шведських крон. Підтримка буде спрямована насамперед на гуманітарні зусилля та енергетичний сектор України. Загалом Швеція на сьогодні надала Україні пакети допомоги на суму 10,6 млрд шведських крон (850 млн євро).

Раніше ЗМІ повідомляли, що Швеція хоче надати загалом десять танків типу 2А6 і 2А5 Leopard для запланованого оснащення двох українських танкових батальйонів.

У п’ятницю Польща повідомила про те, що її перші танки Leopard були доставлені в Україну.

Залишити відповідь