Субота, 15 Червня, 2024
На росіїПодіїСвіт

Велика Британія оголосила про нові санкції проти РФ

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі оголосив про новий пакет санкцій і торговельних заходів проти РФ, включаючи заборону на експорт усіх товарів, які РФ використовувала на полі бою в Україні.

Про це повідомляє сайт британського уряду, пише Центр журналістських розслідувань, передає Black Sea News.

Серед сотень товарів – авіаційні деталі, радіообладнання та електронні компоненти, які можуть бути використані російським ВПК, у тому числі у виробництві БПЛА. Окрім заборони експорту продукції, яку РФ використовувала на полі бою, Велика Британія також заборонить імпорт 140 товарів, включаючи вироби із заліза та сталі, оброблені в третіх країнах.

Військова розвідка засвідчила, що дефіцит комплектуючих у РФ внаслідок санкцій уже, ймовірно, впливає на її здатність виробляти обладнання для експорту, таке як бронетехніка, ударні гелікоптери та системи ППО, йдеться у заяві.

Наголошується, що сьогоднішні заходи завдадуть РФ та її військово-промисловому комплексу ще більшої шкоди, підриваючи військову машину Путіна, якій уже доводиться мобілізувати танки радянської епохи.

«Сьогодні ми накладаємо санкції на еліти, які керують ключовими галузями промисловості Путіна, і зобов’язуємося заборонити експорт до Росії всіх товарів, які РФ використовує на полі бою», – заявив Клеверлі.

Також під нові санкції потрапили топ-менеджери російської державної атомної енергетичної компанії «Росатом» та керівники двох найбільших оборонних компаній РФ, чотирьох банків та інші представники російської еліти.

Зазначається, що до санкційного списку потрапили 34 керівники, пов`язані з корпораціями «Ростех» та «Алмаз-Антей». Крім цього, санкції ввели проти шести російських організацій, які займаються виробництвом або ремонтом військової техніки для збройних сил РФ, в тому числі авіації та флоту.

Введено санкції і проти п`яти іранських керівників вищої ланки в Qods Aviation Industry, компанії, що виробляє безпілотники, які використовуються в Україні.

Заходи також посилюють тиск на російську еліту. До нового раунду санкцій увійшли:

  1. Маттіас Варніг – близький друг Путіна, генеральний директор «Північного потоку-2», а раніше член правління російських енергетичних компаній «Транснефть» і «Роснефть»;
  2. Любов Кабаєва – мати колишньої російської гімнастки і депутата держдуми Аліни Кабаєвої, яка нібито має близькі особисті стосунки з Путіним;
  3. Олексій Дюмін – колишній головний охоронець Путіна, який зіграв ключову роль в анексії Криму, брав активну участь у підтримці російських військових в Україні, включаючи запуск та підтримку школи підготовки безпілотників для російських військ;
  4. Олексій Козак, син колишнього віцепрем’єра та соратника Путіна Дмитра Козака.

Також до списку санкцій увійшли 20 керівників Газпрому та Аерофлоту, включаючи голову Газпрому та колишнього прем’єр-міністра Росії Віктора Зубкова та двох чинних міністрів Росії.

Залишити відповідь