П’ятниця, 24 Березня, 2023
ВійнаРуzкій мірУкраїна

Росія програла битву на енергетичному фронті

Директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль заявив у суботу, 4 березня, що Кремль програв самоініційовану енергетичну битву, і передбачив, що роль Росії в міжнародних питаннях щодо торгівлі та розподілу енергії в майбутньому буде значно меншою. «Росія програла енергетичну битву», — сказав Біроль французькій газеті «Libération», предає Польське радіо.

Директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль заявив у суботу, 5 березня, що Кремль програв самоініційовану енергетичну битву, і передбачив, що роль Росії в міжнародних питаннях щодо торгівлі та розподілу енергії в майбутньому буде значно меншою.

«Росія програла енергетичну битву», — сказав Біроль французькій газеті «Libération».

«Роль Росії в міжнародних енергетичних питаннях у майбутньому буде значно меншою», — додав він.

Директор МЕА нагадав, що з початку війни проти України російський експорт нафти й газу впав на 40 відсотків.

За словами Біроля, це тільки початок, оскільки російські родовища нафти й газу технічно та геологічно складні, їх розробка потребує підтримки міжнародних експертів, котрі залишили Росію. Оскільки родовища не отримають необхідного технологічного забезпечення, видобуток буде падати, — оцінив Бірол.

«Торгівля енергією — це не те ж саме, що продавати цибулю. Якщо ви з дня на день можете втратити свого найбільшого клієнта, вам потрібно знайти інших, щоб компенсувати це, але вам також потрібна нова інфраструктура для транспортування енергії», — сказав директор МЕА. На його думку, будівництво трубопроводів із Західного Сибіру до Китаю займе роки.

Оцінюючи помилки європейської енергетичної політики, Біроль назвав таку залежність від поставок із однієї країни, а ще гірше – від такої країни, як Росія. Другою помилкою став відхід «кількох європейських країн» від атомної енергетики, незважаючи на те, що, за його словами, «це національне джерело виробництва електроенергії».

За його словами, енергетична криза дала поштовх розвитку відновлюваної енергетики в Європі, і не лише через кліматичні причини. «Сьогодні уряди добре зрозуміли, що це також забезпечує безпеку поставок і незалежність», — підкреслив він.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.