Вівторок, 28 Березня, 2023
ВійнаСвітУкраїна

Влада Грузії хоче позбавляти громадянства тих, хто воює за Україну – ЗМІ

Лави “Грузинського легіону” значно збільшились від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Підрозділ отримує сучасну зброю і щоденно набирає особовий склад.

Про це в ефірі телемарафону Суспільному розповів командир і засновник “Грузинського легіону” Мамука Мамулашвілі, передає Black Sea News.

За словами Мамулашвілі, у “Грузинському легіоні”, крім громадян Грузії, воюють представники понад тридцяти інших національностей.

“Ми – частина Міноборони України, частина ЗСУ та військової розвідки. В першу чергу, ми забезпечуємося зброєю та всім необхідним з цих структур. Волонтери, звісно, також нам допомагають як і всі 9 років збройної агресії Росії”, – розповідає командир.

На запитання чому “Легіон” бере участь у війні на боці України Мамулашвілі відповідає, що вони уособлюють волю грузинського суспільства. Адже, за його словами сьогоднішній уряд Грузії “колаборантсько-проросійський”.

“Грузинський народ має право надсилати своїх “послів” у дружні країни. Україна також є стратегічним партнером Грузії. Україна врятувала сотні тисяч грузинських біженців в 1990-х роках під час російської агресії. Ми добре це пам’ятаємо”, – каже Мамулашвілі.

Але, для грузинів, які воюють в Україні ситуація погіршується.

“Прем’єр Грузії Іраклі Гарібашвілі сказав, що треба позбавляти громадянства тих, хто воює в Україні. Це чітка директива з Кремля, аби призупинити потік добровольців які приїжджають у “Грузинський легіон”. На мій погляд, грузинський уряд сьогодні повністю співпрацює з Москвою, звідти керується і, звісно, створює нам проблеми”, – підкреслює Мамулашвілі.

Він вважає, що грузинська влада не робить цього через позицію суспільства.

“Позбавлення громадянства викликало б масові протести у Грузії. Вони не наважилися це зробити на законодавчому рівні, але така ініціатива існує досі”, – підсумував командир “Грузинського легіону”.

Добровольчий батальйон “Грузинський легіон” було створено у 2014 році після початку збройної агресії Росії на Донбасі. Легіон в основному виконує розвідувальні та диверсійні завдання на окупованій території України. Брав участь у боях за Дебальцеве, також у боях за Луганський аеропорт.

З лютого 2016 року “Грузинський легіон” став частиною українського війська. Грузини стали першими іноземцями, які офіційно увійшли до складу Збройних сил України.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.