Четвер, 18 Квітня, 2024
ВійнаРуzкій мір

Суд квазіреспубліки «лнр» виніс вирок трьом українським військовослужбовцям

Серед них правозахисник і співзасновник Громадського радіо Максим Буткевич, передає Польське радіо.

Так званий суд «лнр» засудив до 13 років ув’язнення правозахисника, журналіста та співзасновника та члена ГО «Громадське радіо» Максима Буткевича. Він служив у ЗСУ та потрапив у полон.

Про це повідомляє «Громадське радіо» із посиланням на «Новую газєту Європи». Інформацію про це опублікували на сторінці Слідчого комітету Російської Федерації.

Як читаємо у статті, нелегітимні суди так званих «лднр» заґратували на 8,5 та 18,5 років ще 2 українців — Віктора Похозея та Владислава Шеля.

Окупанти обвинуватили українців у «жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів».

Зазначається, що український правозахисник і журналіст, координатор і співзасновник проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі, Максим Буткевич став до лав української армії у березні 2022 року.

У червні чоловік потрапив у полон. Відео з ним опублікували російські пропагандисти. Вони написали, що військові, а серед них і Максим Буткевич, опинилися у полоні під Гірським, що на Луганщині. 24 червня російські загарбники окупували Гірську громаду Луганської області, – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь