Субота, 2 Вересня, 2023
ВійнаІсторіїРуzкій мір

Гітлер теж приїжджав з візитом у захоплений Маріуполь: у мережі пригадали історичний факт.

У мережі згадали, що фюрер Третього рейху Адольф Гітлер відвідував захоплений український Маріуполь, як і президент РФ Володимир Путін сьогодні. На думку низки істориків та сучасників, саме в цьому місті лідер нацистів уперше зрозумів, що програв війну.

Зокрема, про це говорив генерал нацистської армії Німеччини Вермахт Альфред Йодль. Так, частина маріупольських краєзнавців стверджує, що Гітлер був у Маріуполі 2 грудня 1941 року, повідомляє OBOZREVATEL.

У ніч проти 3 грудня Гітлер ночував у Маріуполі в санаторії “Біла дача”, а вдень полетів.

Приїзд був раптовим, пізнім, коли на Південному фронті складалася напружена для нацистів обстановка: 30 листопада гітлерівці, рятуючись від оточення і зазнаючи суттєвих втрат, були змушені залишити Ростов.

Насправді Гітлер нібито летів над Маріуполь, а Таганрог, але близькість фронту не дозволила йому приземлитися на таганрозькому аеродромі.

У свідченнях начальника особистої охорони фюрера Йоганна Раттенхубера йдеться: “…У 1941 …Гітлер вилітав до Маріуполя до фельдмаршала Клейста…”, а в генерала Вермахта Франца Гальдера в щоденнику: “…Фюрер поїхав до 1-ї танкової армії…” (штаб Першої танкової армії Клейста перебував у Маріуполі).

До Маріуполя Гітлер нібито діставався двома літаками з пересадкою в Києві: Fw 200 Condor, а потім на двомоторному бомбардувальнику Heinkel He 111.

Примітно, між маріупольськими істориками досі триває суперечка щодо того, чи справді був Гітлер у Маріуполі.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

– Російські пропагандисти заявили, що Путін 19 березня нібито здійснив “візит” до окупованого Маріуполя. Він нібито катався по зруйнованому місту за кермом авто.

– Деякі маріупольці на камери російських ЗМІ подякували Путіну за “перемогу”. Двох зрадників ідентифікували: це Ірина Волосатова та Олексій Хав’яр.

– Росіяни засумнівалися, що Путін насправді побував у Маріуполі. Їх збентежило, що диктатор вирішив покататись на авто саме вночі. Також йому дорікнули, що він їздив на японському позашляховику, а не на вітчизняному УАЗі.

– Українці висміяли сумнівний “візит” Путіна. Вони припустили, що Кремль використовував двійника, тому в Маріуполі справді могла бути людина, схожа на диктатора. У справжнього Путіна шлях може бути лише один – до суду в Гаазі.

– 17 березня Путін офіційно став підозрюваним у міжнародному злочині – депортації українських дітей до РФ. Міжнародний суд видав ордер на арешт Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.