П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Здоров'яПодіїСвіт

Джо Байден підписав закон про розсекречення інформації щодо походження COVID-19

Президент США Джо Байден у понеділок, 20 березня, підписав законопроект, який вимагає розсекречення інформації, пов’язаної з походженням коронавірусу. У заяві Білого дому зазначено, що він продовжить переглядати всю секретну інформацію щодо походження захворювання, перераховуючи потенційні зв’язки з Уханьським інститутом вірусології, передає Польське радіо.

Президент США Джо Байден у понеділок. 20 березня, підписав законопроект, який вимагає розсекречення інформації, пов’язаної з походженням коронавірусу. У заяві Білого дому зазначено, що він продовжить переглядати всю секретну інформацію щодо походження захворювання, перераховуючи потенційні зв’язки з Уханьським інститутом вірусології.

«Ми повинні докопатися до суті походження COVID-19, щоб переконатися, що ми зможемо краще запобігати майбутнім пандеміям. Моя адміністрація продовжуватиме переглядати всю секретну інформацію щодо походження COVID-19, включно з потенційними зв’язками з Інститутом вірусології Уханя», — написано в заяві Білого дому.

«При виконанні цього закону моя адміністрація розсекретить і оприлюднить якомога більше інформації відповідно до мого конституційного мандату щодо захисту від розголошення інформації, яка може завдати шкоди національній безпеці», — додається в заяві президента.

Законопроект без протидії пройшов через Сенат і Палату представників, перш ніж був відправлений до Білого дому. У тексті зазначено, що є підстави вважати, що пандемія коронавірусу виникла в лабораторії в Ухані. Тому розвідка США має оприлюднити «якомога більше інформації» про походження вірусу та зробити її доступною для громадськості. Однак спочатку було незрозуміло, яка інформація буде оприлюднена і коли.

Дебати щодо походження коронавірусу пожвавилися минулого місяця, коли видання Wall Street Journal повідомило, що Міністерство енергетики США дійшло висновку, що пандемія, ймовірно, виникла через витік інформації в китайській лабораторії, що Пекін заперечує.

Reuters нагадує, що ФБР також дійшло висновку, що ймовірною причиною пандемії став лабораторний витік. Чотири інші агенції США все ще вважають, що COVID-19, ймовірно, був результатом природної передачі, а два ще не визначилися.

Залишити відповідь