Четвер, 7 Грудня, 2023
ПодіїПолітикаСвіт

В Ізраїлі тривають масові протести проти судової реформи

Незважаючи на призупинення прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу роботи над реформою судової системи, понад 160 000 людей вийшли на вулиці ізраїльських міст у суботу, 2 квітня. Люди вимагають безумовної відмови від цього проєкту, — повідомляють ізраїльські ЗМІ з посиланням на поліцію. За даними організаторів демонстрацій, у них взяли участь близько 450 тисяч осіб, передає Польське радіо.

Незважаючи на призупинення прем’єр-міністром Беньяміном Нетаньягу роботи над реформою судової системи, понад 160 000 людей вийшли на вулиці ізраїльських міст у суботу, 2 квітня. Люди вимагають безумовної відмови від цього проєкту, — повідомляють ізраїльські ЗМІ з посиланням на поліцію. За даними організаторів демонстрацій, у них взяли участь близько 450 тисяч осіб.

«Ми не віримо нічому, що виходить з вуст Бібі (Нетаньягу — ред.). Ми вважаємо, що (призупинення реформи — ред.) є лише політичною хитрістю, щоб зупинити протест», — каже агенції Ройтерс Емануель Келлер, один з учасників демонстрації біля офісу президента Ізраїлю Іцхака Герцога, який брав участь у переговорах між урядом і опозицією в пошуках виходу з політичної кризи.

«Ми будемо виходити на вулиці, поки нам не пообіцяють, що держава Ізраїль залишиться демократичною», — заявили організатори суботньої акції протесту, яких цитує Times of Israel. Згідно з їхньою заявою, по всій країні протестують близько 450 тисяч осіб, зокрема близько 230 тисяч — у Тель-Авіві.

Поліція застосувала водомети, щоб розігнати протестувальників, які блокували шосе Аяалон у Тель-Авіві, — повідомляє Times of Israel.

Проєкт судової реформи посилює контроль уряду за процесом виборів суддів Верховного суду, а також дає можливість скасовувати рішення Верховного суду більшістю в 61 голос у 120-місному Кнесеті. Ці плани призвели до того, що Ізраїль зіткнувся з найбільшою хвилею протестів за останні роки.

Нетаньягу, якого судять за звинуваченнями в корупції, які він заперечує, каже, що необхідні реформи, щоб збалансувати вплив різних гілок влади. Його партія Лікуд і ультраправі політичні союзники закликали до контрдемонстрацій. Опозиція заявляє, що дії нинішнього уряду становлять загрозу демократії в Ізраїлі.

Залишити відповідь