Четвер, 7 Грудня, 2023
ПолітикаСвіт

Вибори в Туреччині викликають величезні емоції

Турки обирають президента та парламент. Право голосувати має 61 мільйон громадян, передає Польське радіо.

У неділю, 14 травня, в Туреччині проходять президентські та парламентські вибори. Вибори президента називають найважливішими в цьому столітті, позаяк опозиція вперше за 20 років має реальний шанс відсунути від влади Реджепа Таїпа Ердогана.

Як повідомив кореспондент Польського радіо Войцєх Цеґєльський, виборчі дільниці відкрито з самого ранку, а голосування має закінчитися приблизно о 16.00 за польським часом.

Результати важко передбачити, опитування дають незначну перевагу кандидатові опозиції Кемалеві Киличдароглу над чинним президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.

Вибори викликають у Туреччині величезні емоції, тому відвідуваність може бути рекордно високою. Завершена в п’ятницю, 12 травня, кампанія була однією з найжорстокіших, на вічах часто траплялися бійки виборців.

Якщо опозиція переможе на виборах, у Туреччині можуть відбутися величезні зміни в суспільних питаннях, громадянських правах і закордонній політиці. Кемаль Киличдароглу вже оголосив «відновлення демократії після авторитарного правління Ердогана». Найближчими днями в Туреччині також передбачають протести прихильників сторони, яка зазнає поразки.

Право голосу в Туреччині має 61 мільйон людей. Невідомо, чи вибори будуть вирішені в першому турі. Якщо буде потрібний другий тур, він може відбутися за два тижні.

Залишити відповідь