Субота, 23 Вересня, 2023
ПодіїПолітикаСвітСуспільствоУкраїна

Лідери “Бухарестської дев’ятки” пообіцяли продовжити підтримку України на шляху до НАТО

#image_title

Учасники саміту “Бухарестської дев’ятки” у вівторок у спільній заяві підтвердили наміри продовжувати фінансову та військову підтримку України, а також схвалили її майбутнє членство в Північноатлантичному альянсі.

Про це йдеться в підсумковій заяві саміту, яку цитує “Європейська правда”.

Лідери “Бухарестської дев’ятки” стверджують, що саміт НАТО у Вільнюсі “має ще більше посилити нашу політичну й практичну підтримку України”.

“Ми прагнемо до більш потужного, багаторічного і всеосяжного пакету підтримки для України, який посилить її обороноздатність також шляхом впровадження стандартів НАТО і підвищення оперативної сумісності з НАТО”, – зазначають вони.

Зокрема, лідери дев’яти країн висловили “рішучу підтримку євроатлантичним прагненням України і підтверджують рішення Бухарестського саміту 2008 року про те, що Україна стане членом НАТО”.

“У зв’язку з цим ми очікуємо, що у Вільнюсі ми піднімемо наші політичні відносини з Україною на новий рівень і започаткуємо новий політичний курс, який приведе Україну до членства в НАТО, як тільки дозволять умови”, – йдеться в заяві.

Також “Бухарестська дев’ятка” заохочує Україну продовжувати реформи, які є необхідними для подальшого прогресу на шляху до членства в ЄС і НАТО.

Окремо в заяві засуджуються численні воєнні злочини Росії, яку закликають “негайно припинити бойові дії і беззастережно вивести свої війська з території України”, а також засуджуються “всі, включно з Білоруссю, хто активно сприяє російським військовим зусиллям”.

Як повідомлялося, Україна прагне стати членом Північноатлантичного альянсу невдовзі після досягнення воєнної перемоги над Росією і прагне отримати гарантію цього на саміті НАТО у Вільнюсі.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що розуміє неможливість вступу України до НАТО під час війни, проте не бачить сенсу брати участь у саміті НАТО у Вільнюсі, якщо за підсумками Україна не отримає конкретних сигналів щодо того, коли вона може приєднатися до Альянсу.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.