Середа, 6 Вересня, 2023
Інтерв'юПодії

Глава МАГАТЕ: безпосередньої загрози безпеці Запорізької АЕС немає

#image_title

За словами Рафаеля Ґроссі, великого ставка-охолоджувача біля атомної електростанції достатньо, аби охолоджувати реактори протягом декількох місяців. Він наголосив, що цілісність цього ставка за жодних обставин не можна порушувати, передає Польське радіо.

Глава Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі заявив у вівторок, що безпосередньої загрози безпеці Запорізької АЕС немає.

Незважаючи на значне зниження рівня води в резервуарі, що використовується для охолодження реакторів на електростанції, є кілька альтернативних джерел заміни. Головний з них — великий ставок-охолоджувач біля електростанції. Очільник МАГАТЕ Рафаель Ґроссі заявив, що в озері достатньо води для охолодження реакторів протягом кількох місяців:

«Великий ставок-охолоджувач поряд із електростанцією розроблений таким чином, щоб тримати його над висотою водосховища. Оскільки реактори були зупинені протягом багатьох місяців, цього водоймища, за оцінками, достатньо для забезпечення охолоджувальної води протягом кількох місяців. Агентство підтвердить це найближчим часом. Дуже важливо, щоб цей ставок залишився цілим. Не можна робити нічого, що може порушити його цілісність».

Російські окупаційні війська підірвали греблю на ГЕС у Новій Каховці, яка утворює Каховське водосховище. Зібрану у ньому воду використовували для охолодження Запорізької АЕС.

Рівень води у водосховищі швидко падає, триває евакуація районів нижче греблі, яким загрожує затоплення.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.