Понеділок, 4 Вересня, 2023
ПліткиПолітикаСвіт

У Данії обговорюють кандидатуру нового прем’єра на тлі чуток про нового генсека НАТО

#image_title

У четвер кілька лідерів соціал-демократів Данії почали обговорювати, кого вони хотіли б бачити майбутнім потенційним лідером країни, в той час як прем’єрка Метте Фредеріксен продовжує заперечувати, що її кандидатуру розглядають на посаду генерального секретаря НАТО.

Про це, як пише “Європейська правда”, йдеться в публікації Euractiv.

З наближенням саміту НАТО у Вільнюсі питання про нового прем’єр-міністра Данії стає все більш актуальним. 11 і 12 липня глави держав і урядів країн НАТО зберуться у Вільнюсі, де, як очікують, оберуть нового генерального секретаря.

Ходять чутки, що на цю посаду розглядають кандидатуру Фредеріксен, хоча вона постійно це заперечує. На цьому тлі кілька місцевих лідерів соціал-демократів виступили в данських ЗМІ, висловивши свої уподобання щодо потенційного майбутнього прем’єр-міністра.

Міністр фінансів Ніколай Ваммен і міністр юстиції Петер Гуммельгаард є двома найбільш часто згадуваними лідерами, яких називають потенційними наступниками Фредеріксен.

“Я думаю, що найприроднішим вибором у такій ситуації був би Ніколай Ваммен. Він є міністром фінансів і вже багато років входить до найближчого оточення. З ним також буде найбільша стабільність”, – заявив Лейф Люкшей-Педерсен, голова соціал-демократичного виборчого округу в Лінгбі-Тарбек, недалеко від Копенгагена.

“Якби мені довелося обирати, це був би Ваммен. Його поважають у всьому королівстві. Петера Гуммельгорда також поважають, але, можливо, не так добре знають. Ваммен був міністром фінансів і мером, і він має більшу вагу. Гуммельгаард не так добре відомий на заході Данії”, – сказав К’єльд Саабі Франдсен з міста Рандерс, що в Центральній Ютландії.

Однак чимало місцевих соціал-демократичних лідерів заявили данській телерадіокомпанії DR, що питання про заміну Метте Фредеріксен на посаді нового лідера партії і прем’єр-міністра є “гіпотетичним питанням”, на яке вони не хочуть відповідати.

У 2009 році колишній ліберальний прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен став генеральним секретарем НАТО після того, як місяцями наполягав, що він не є кандидатом на будь-яку високу міжнародну посаду.

Як відомо, чинний генсек НАТО, норвежець Єнс Столтенберг, який на цій посаді з 1 жовтня 2014 року, мав скласти повноваження ще минулого року, але у зв’язку з нападом Росії на Україну термін його повноважень вирішили продовжити до 30 вересня 2023 року. 

Глава Міноборони Британії Бен Воллес публічно висловив бажання стати наступним генеральним секретарем НАТО.

За даними ЗМІ, між країнами поки немає консенсусу щодо кандидатури наступника Столтенберга.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.