Неділя, 3 Вересня, 2023
ЕкономікаУкраїна

“Це кидалово”: українці не можуть без комісій обміняти долари, а Нацбанк не реагує

#image_title

В Україні банки та пункти обміну заробляють близько 20-30 млн доларів на місяць за рахунок комісії на обміні доларів. Вони відмовляються приймати банкноти доларів, заявляючи, що якість купюр низька. На обмін погоджуються лише за умови сплати 10% комісії.

Як заявив економіст Олексій Кущ у YouTube-каналі журналіста Євгена Плінського, Нацбанк мав видати лист і зобов’язати всіх, хто займається валютно-обмінними операціями, приймати всі банкноти, якщо можна визначити їхні номінал та справжність. Проте такого листа не видали, повідомляє OBOZREVATEL.

На тлі цього якість купюр в Україні знижується. Справа в тому, що до повномасштабної війни в Україні нові купюри долара ввозили літаками. Наразі такої можливості немає, банкноти зношуються.

“Це кидалово, це просто заробіток на вакуумі”, – обурився Кущ. Середній оборот готівкового ринку – приблизно 1,5-2 млрд доларів на місяць. З огляду на те, що комісію вимагають не з усіх купюр, додатково обмінники можуть заробляти 20-30 млн доларів на місяць.

“Це тотальне свавілля на ринку валютно-обмінних операцій. Та сама рентна корупційна економіка. Є константа грошей, яку потрібно збирати з економіки. Наприклад, їм у рік потрібно на свій спосіб життя зібрати 5 млрд доларів. Економіка просіла, тих, на кому можна заробляти, поменшало. Вони починають вигадувати нові теми”, – каже економіст.

Раніше OBOZREVATEL писав про те, що Нацбанк планує змінити вимоги до якості долара під час обміну валют так, щоб обмінники не мали можливості відмовитися від прийому валюти.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.