Середа, 13 Листопада, 2024
На росіїРуzкій мір

Рашисти готуються фільтрувати YouTube

#image_title

«Ростєлєком» тестує спеціальний портал, який фільтруватиме контент відеосервісу за правилами військової цензури. Фактично йдеться про «м’яке блокування» YouTube на московії, передає ЗІФ.

Співробітникам «Ростєлєкому» запропонували протестувати «сервіс доступу до YouTube». Про це повідомляє профільний ТГ-канал «ЗаТелеком». Дивитися відео їм пропонують не безпосередньо, а через спеціально створений «Ростєлєкомом» сайт ytonline.ru, на якому можлива фільтрація контенту.

Це схоже на тест фільтра для цензури YouTube, розповів каналу «МО» виконавчий директор Товариства захисту інтернету та автор каналу «ЗаТелеком» Михайло Климарьов.

Ще у п’ятницю сайт був доступний для всіх російських користувачів, через нього можна було переглянути будь-яке відео на американському відеохостингу, зокрема розслідування Навального. Зараз ytonline.ru закрили – зайти на нього неможливо, браузер пише: “підключення відхилено”.

Климарьов пояснює, як, на думку цензорів, працюватиме новий сервіс. «Прямий доступ до YouTube заблокують, але дивитися відео з нього можна буде через «прокладку» – цей портал «Ростєлєкому», – каже експерт. – Тільки вже не все: котиків та кулінарію – будь ласка, а крамольний з точки зору влади контент він не пропустить».

Це може бути компромісний сценарій між повним блокуванням (як Facebook та Instagram) і нинішнім YouTube без цензури: «Він владу, очевидно, не влаштовує», – робить висновок Климарьов.

Після ухвалення політичного рішення щодо запуску такого фільтра знадобиться близько двох місяців, технічних складнощів тут немає, серйозних фінансових витрат не потрібно, вважає експерт.

Опитані IT-фахівці підтвердили, що з листа «Ростєлєкома» випливає саме такий сценарій, і він цілком реалістичний.

Дивитися ж YouTube за допомогою VPN більшість населення ймовірно не зможе. В останні два тижні «Роскомнадзор» активізував боротьбу з VPN-сервісами: від 7 серпня спостерігається хвиля збоїв у їхній роботі. У відомстві спроби блокування VPN пояснили турботою про особисті дані росіян.

Як уже писав ЗІФ, після початку війни популярний відеохостинг видалив десятки тисяч відео, що розповсюджували кремлівську пропаганду, та заблокував акаунти російських державних видань. Під обмеженнями опинилися Перший канал, RT, РІА Новини, ВДТРК, канали МЗС та міноборони. У YouTube пояснювали це політикою хостингу, яка вимагає блокувати контент, що заперечує насильства. Однак деяким прокремлівським каналам удалося уникнути санкцій. Вони мімікрували під суворі правила платформи та розпочали розповсюджувати лайт-пропаганду.

Залишити відповідь