Четвер, 30 Листопада, 2023
Воєнний станКриміналПодіїСвітУкраїна

Польща видає Україні громадян, які сприяють незаконному виїзду українців – ЗМІ

Польща вже передає Україні деяких громадян, які сприяли незаконному вивезенню українських чоловіків за кордон. Рішення про екстрадицію ухвалює суд.

Джерело: польське видання Rzeczpospolita, яке цитує “Європейська правда”, передає Українська правда.

Деталі: Згідно з інформацією, отриманою Rzeczpospolita від Прикордонної служби, Польща, відповідно до угоди з Україною, вже висилає громадян країни, які беруть участь у переправленні нелегальних іммігрантів до Європи.

Стаття присвячена можливій видачі Україні українських чоловіків, які покинули країну за хабар. Для того, щоб повернути таких людей в країну, Україна має видати міжнародний обвинувальний акт проти кожного з них, йдеться у матеріалі.

“Якщо ми зупиняємо такого іноземця, наприклад, за звичайну перевірку на дорозі, наша система KSIP (Інформаційна система Національної поліції – ред.) покаже, що це особа, яка переслідується прокуратурою з України, тому що там є дані Інтерполу. Ми затримуємо таку особу і повідомляємо прокуратуру. Польський суд вирішує, чи буде вона екстрадована”, – розповів інспектор Маріуш Царка, речник Головної комендатури поліції.

Згідно з даними Прикордонної служби Польщі, підготовленими для Rzeczpospolita, з 24 лютого минулого року по 31 серпня цього року до Польщі в’їхало майже 2,87 мільйона громадян України у віці 18-60 років, а виїхало майже 2,8 мільйона українців.

“Одна людина могла перетнути кордон до кількох сотень разів. Але якщо відняти виїзди від в’їздів, то в Польщі залишається близько 80 000 українців, які потенційно можуть підлягати мобілізації. Скільки з них насправді відповідають умовам звільнення від мобілізації? Невідомо”, – зазначає лейтенант Анна Міхальська, речниця Прикордонної служби.

“Це значна цифра для України, оскільки ці люди могли б бути мобілізовані і поповнити лави наших збройних сил, зміцнивши таким чином нашу оборону і безпеку”, – говорить Федір Веніславський з Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України.

Цьому передувало: 30 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що на засіданні Ради національної безпеки та оборони України вирішили провести комплексну перевірку обґрунтованості рішень військово-лікарських комісій щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які було винесено з 24 лютого 2022 року.

Після цього голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія припустив, що українські правоохоронні органи вимагатимуть екстрадиції чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з України, уникаючи мобілізації.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.