П’ятниця, 1 Грудня, 2023
ПодіїСвіт

До Марокко прибуває іноземна допомога для боротьби з наслідками землетрусу

Польща також висловила готовність надати необхідну допомогу Марокко, в тому числі відправити туди польських рятувальників, передає Польське радіо.

На місце землетрусу в Марокко прибуває перша іноземна допомога. Влада країни дала згоду на в’їзд рятувальних бригад з чотирьох країн, більше груп фахівців вже перебувають у стані готовності до виїзду. Першою надіслала допомогу Іспанія.

У Марокко вже перебувають 86 рятувальників, розділених на дві групи, кожна з яких має по чотири службово-розшукові собаки. Рятувальники з Об’єднаних Арабських Еміратів, Катару і Великої Британії також знаходяться на шляху до місця трагедії.

Лондон відправляє 60 рятувальників з чотирма собаками і невелику бригаду медиків. Літаки з гуманітарною допомогою з Катару також вилетіли до Марокко.

Зараз під завалами йде боротьба з часом. Місцеві рятувальники хочуть якомога швидше знайти живих людей, які були завалені під час землетрусу. Відомо, що багато місць в Атлаських горах, де землетрус був найсильнішим, зараз дуже важкодоступні.

Влада Марокко повідомляє, що наразі стихійне лихо забрало життя понад 2100 осіб і стільки ж отримали поранення. Землетрус стався у ніч проти 9 вересня.

Землетрус також зруйнував частину історичного старого міста в Марракеші, яке є популярним серед туристів. У центрі міста багато людей розбили намети на вулицях, побоюючись, що пошкоджені будинки можуть обвалитися.

Польща також висловила готовність надати необхідну допомогу Марокко, в тому числі відправити туди польських рятувальників.

Залишити відповідь