Середа, 29 Листопада, 2023
ПодіїСвіт

Зірки Давида у Парижі малювали на замовлення росіян

Cотні зірок Давида з’явилися в Парижі та на околицях французької столиці

Французькі служби натрапили на російський слід у справі зірок Давида, намальованих на будівлях у Парижі останніми днями. На думку слідства, метою було дестабілізувати Францію в контексті зростання антисемітизму та релігійної напруги в країні через війну із ХАМАС, передає Польське радіо.

Наприкінці жовтня поліція затримала подружню пару з Молдови, яка нелегально перебувала у Франції, яка вночі малювала зірки Давида на будинках у південних районах Парижа. На допиті затримані заявили, що діяли від імені особи з Росії, яка їм за це заплатила. Спочатку слідчі не сприйняли ці слова всерйоз. Але через кілька днів сотні зірок Давида знову з’явилися в Парижі та на околицях французької столиці, намальовані іншою парою, якій вдалося втекти з країни.

За даними слідства, обидва випадки пов’язані. “Є багато інтригуючих елементів, які вказують на діяльність третьої сторони, пов’язаної з російськими інтересами”, – сказав один із слідчих. Встановлено, що зірки були намальовані на випадкових будівлях, що може означати, що мова йшла не про антисемітську діяльність, а про провокацію. Справу розслідувала французька контррозвідка.

Поліція заарештувала радикально налаштованого 16-річного юнака на півночі Франції, який публікував у соціальних мережах повідомлення, що прославляли Ісламську державу. У будинку підлітка поліцейські виявили матеріали, що вказують на підготовку до терористичного акту.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.