П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Інтерв'юСвіт

Президент Чехії застерігає від невизначеності та коливань щодо України

Президент Чехії Петр Павел під час зустрічі з представниками ЗМІ, в Києві, 28 квітня 2023 р. В Україну прибули президент Чехії Петр Павел та президентка Словаччини Зузана Чапутова. Вони відвідали Бородянку на Київщині та провели зустріч із президентом Зеленським. Фото УНІАН

В інтерв’ю італійській газеті «Corriere della Sera» Петр Павел наголосив, що «у нас немає іншого вибору, крім як дати Україні все необхідне, щоб вона відновила свій суверенітет і контроль над своїми кордонами», передає Польське радіо.

Невизначеність і коливання серед союзників шкодять Україні, заявив президент Чехії Петр Павел. В інтерв’ю італійській газеті «Corriere della Sera» в понеділок він сказав, що є затримки в постачанні техніки і що підготовка українських пілотів на F-16 йде надто повільно.

В інтерв’ю газеті Павел сказав: «У нас немає іншого вибору, окрім як дати Україні все необхідне, щоб вона відновила свій суверенітет і контроль над своїми кордонами».

«Ми знаємо, — додав він, — що єдина мова, яку розуміє росія, — це мова сили».

«Звичайно, нам також потрібно досягти фази, коли можлива дискусія з Москвою, але це має відбуватися в рамках міжнародного права», – сказав президент Чехії.

Також він підкреслив: «Контрнаступи дорогі, всепоглинаючі та потребують часу».

Павел нагадав, що наступного року будуть вибори в росії, США і, можливо, в Україні.

«І ця зима буде надзвичайно важкою, тому що значна частина інфраструктури України зруйнована. Населенню буде важко, а з ваганнями з боку країн, які зараз підтримують Україну, почуття розчарування зростатиме», – вважає чеський лідер.

Він висловив думку, що «для росія зима – це пора зміцнення».

«Якщо ми не збережемо нашу підтримку України на високому рівні, наступний рік буде ще більш сприятливим для росії. Наші запаси військової техніки недостатні. Ми не виконали своїх обіцянок щодо забезпечення артилерії боєприпасами, підготовка екіпажів F-16 йде не так швидко, як хотілося би», – попередив Петр Павел.

Він зазначив, що Україна розраховувала отримати німецькі крилаті ракети Taurus, але Берлін ще не прийняв рішення з цього приводу.

«Це створює дисбаланс у поставках, а невизначеність не є хорошою основою для військових планів», — сказав президент.

Залишити відповідь